Hipodrom zaprasza na halowe zawody jeździeckie

Fot. Aleksandra Ziętak

Na Hipodromie trwa sezon halowy, w ramach którego łącznie do końca marca odbędzie się aż dziewięć imprez jeździeckich. Po rozegranych w pierwszy weekend grudnia zawodach mikołajkowych czas na Halowe Zawody Dzieci i Młodzieży. Zawody odbędą się w weekend 10-12 grudnia . Wstęp jest bezpłatny.

Sopocki sezon halowy na Hipodromie w pelni! Na mikołajkowych zawodach w skokach przez przeszkody, z cyklu JumpOFF Hipodrom, rozegranych 4 i 5 grudnia, wystartowało ponad 200 zawodników. Tradycyjnie jeźdźcy i konie wystąpili w mikołajkowych przebraniach. W najbliższy weekend, od 10 do 12 grudnia, Hipodrom zaprasza na Halowe Zawody Dzieci i Młodzieży. Skoki przez przeszkody na Hali Pomarańczowej potrwają trzy dni, spodziewany jest udział blisko trzystu zawodników.

Podczas Halaowych Zawodów Dzieci i Młodzieży będzie można zobaczyć m.in. konkursy, w których oceniany jest styl jeźdźca, szybkość i precyzja w pokonywaniu przeszkód mają znaczenie drugorzędne. Sędziowie oceniają płynność i rytm jazdy, postawę jeźdźca w siodle, sposób prowadzenia konia ku przeszkodzie, a także to, jak jeździec zachowuje się w siodle podczas skoku. Wszystkie elementy ważne są nie tylko dla zachowania elegancji i ogólnego wrażenia estetycznego, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa jeźdźca i konia.

Również podczas tych zawodów organizatorzy zapraszają na kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić akcesoria jeździeckie oraz upominki inspirowane jeździectwem, idealne jako prezenty pod choinkę.

  • 10-12 grudnia Halowe Zawody Dzieci i Młodzieży
  • Hipodrom Sopot, ul. Polna (wejście od ul. Łokietka)
  • Hala Pomarańczowa
  • szczegółowy harmonogram zawodów znajduje się na stronie Zawody konne
  • wstęp bezpłatny
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...