Gala Sopockiego Wolontariatu 2021 

Sztaluga z planszą z napisem Gala Sopockiego Wolontariatu stoi na tle ściany
Fot. fotobank.PL/UMS

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Sopotu powraca Gala Wolontariatu. Święto wolontariuszy i wolontariuszek odbędzie się 14 grudnia o godz. 17.00 w sopockim Teatrze Atelier (al. Mamuszki 2).

Gala Wolontariatu to szczególny moment w roku, gdy możemy spotkać się i podziękować osobom, które angażują się na rzecz Sopotu i jego mieszkańców.

Głównym punktem sopockiego święta będzie rozstrzygnięcie Konkursu „Wolontariat. Aktywni w Sopocie 2021". Spośród 44 nominowanych poznamy laureatów w kategoriach konkursowych:    

 • Sopocki Wolontariusz/ka Roku 2021 (kategoria indywidualna),
 • Sopoccy Wolontariusze Roku 2021 (kategoria grupowa),
 • Sopocki/a Koordynator/ka Wolontariatu Roku 2021,
 • Otwarci na Wolontariat Roku 2021.

– Własny czas to najwartościowsza rzecz, jaką możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Tego nie da się kupić – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Dlatego przekazuję wyrazy uznania dla wszystkich wolontariuszy, którzy pomagają osobom z niepełnosprawnościami, czy seniorom, opiekują się zwierzętami, albo wykonują inne, bardzo ważne dla lokalnej społeczności prace. Gala Sopockiego Wolontariatu to ich święto i 14 grudnia chcemy nagrodzić wybrane osoby, ale podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom. Cieszę się, że w Sopocie wolontariat tak prężnie się rozwija – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim. – Już niedługo będziemy mogli znowu zaprosić mieszkańców do wspólnej akcji „Sopocianie sopocianom na święta”, która w zeszłym roku bardzo się sprawdziła. Dzięki aktywności mieszkańców wielu samotnych seniorów otrzymało choinki lub własnoręcznie wykonane kartki czy stroiki lub inne drobne podarki. To podczas świąt w pandemicznym czasie było naprawdę dla nich bardzo ważne.

Podczas wydarzenia dowiemy się także, komu Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych przyznała tytuł Sopockiej Organizacji Pozarządowej Roku 2021, w ramach konkursu ustanowionego w jubileusz 120-lecia nadania Sopotowi praw miejskich. 

Świąteczny nastrój wtorkowego wieczoru uświetni występ Trio Voilà. Obecnych z pewnością zaskoczą znane utwory muzyki rozrywkowej w klasycznej aranżacji.

Po koncercie, w nieformalnej atmosferze w Klubie Atelier odbędzie się bankiet integracyjny – czas na rozmowy i dzielenie się doświadczeniami aktywności wolontaryjnej. W przestrzeni Klubu znajdzie się także wystawa zdjęć „Wolontariat w Sopocie. Różne oblicza wolontariatu w pandemii”.

Gala Sopockiego Wolontariatu planowo będzie transmitowana online

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne wymagana jest rejestracja i złożenie Organizatorowi „Oświadczenia o stanie zdrowia i świadomości ryzyka” (do pobrania poniżej).

Potwierdzenia udziału należy zgłaszać do 10 grudnia na adres: p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl, telefonicznie: 58 341 83 52 / 729 863 777
lub osobiście: Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych I Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Na Drodze Ekspresji, ul. Marynarzy 4, pokój nr 3.

 

Organizatorzy wydarzenia:

 • Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Na Drodze Ekspresji
 • Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis

Współorganizatorzy:

 • Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych
 • Urząd Miasta Sopotu
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie
 • Dom Pomocy Społecznej w Sopocie
 • Teatr Atelier 
 • Bałtycka Agencja Artystyczna BART
 • Klub Atelier

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...