Sopot się szczepi. Ochrona dla dzieci od 5. roku życia

Fot. Fotobank.PL/UMS

Ruszyły szczepienia dla dzieci w wieku 5-11 lat. Na podstawie wystawionego skierowania, w Sopocie dziecko można zaszczepić w ERGO ARENIE. Konieczna wcześniejsza rejestracja: tel. bezpośrednie do punktu 603 262 205 oraz 58 763 40 97 lub przez całodobową bezpłatną infolinię 989.

Punkt szczepień powszechnych prowadzą Szpitale Pomorskie. Szczepienia najmłodszych odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorki, środy i czwartki w godz. 8.00-14.00.

Do szczepienia dzieci zawsze kwalifikuje lekarz pediatra. Podawany jest im preparat Pfizer w przystosowanej dla dzieci dawce.

– Brawo dla wszystkich rodziców, którzy już zaszczepili swoje pociechy, gorąco zachęcamy pozostałych. Każda podana dawka to krok w stronę naszego wspólnego bezpieczeństwa – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Coraz częściej słyszymy, że dzieci przechodzą COVID-19 bardzo ciężko, zostawia on w ich organizmach trwałe ślady. Niestety dzieci często też zakażają np. swoich dziadków, co jest dodatkowo niebezpieczne. Pamiętajmy, że COVID-19 to nie jest „mocniejsza grypa”, a statystyki zgonów wciąż zatrważająco rosną. Nie dajmy się, solidarnie troszczmy się o siebie nawzajem, o nasze zdrowie i życie. 

Zespół wyjazdowy zaszczepi dziecko w domu

Dla dzieci mieszkańców Sopotu, w wieku 5- 11 lat, które nie mogą zaszczepić się poza domem z uwagi na stan zdrowia, istnieje możliwość szczepienia w miejscu zamieszkania. Trzeba skontaktować się z koordynatorem transportu – od godz. 8.00 do 16.00 pod nr tel. 609 680 956 lub mailem: koodynator.szczepien@sopot.eu. Po konsultacji lekarskiej do osób, które nie są w stanie dotrzeć do punktu szczepień, będzie wysyłany zespół wyjazdowy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...