„Choinki dobrych życzeń” trafią do potrzebujących

Fot. materiały promocyjne

Sopocki MOPS po raz drugi organizuje akcję „Choinka dobrych życzeń”. Świąteczne drzewko mogą otrzymać bezpłatnie mieszkańcy Sopotu, którzy nie mają możliwości, aby samodzielnie kupić choinkę.

– Chcemy sprawić, aby ten świąteczny czas pomimo wszystko był pełen ciepła i serdeczności. W ramach akcji „Sopocianie sopocianom na święta” podarujemy żywą pachnącą lasem choinkę osobom potrzebującym. W szczególności chcemy dotrzeć do samotnych seniorów, którzy z uwagi zagrożenie koronawirusem ograniczają wychodzenie z domu – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.

– Właśnie teraz, kiedy wszyscy zmagamy się z różnymi niedogodnościami pandemii, potrzebna jest nam szczególnie ludzka solidarność, więc gorąco zachęcam – pamiętajmy o innych, którym może być trudniej, niż nam i pomagajmy sobie – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.

Zadzwoń do sopockiego MOPS, aby otrzymać bezpłatnie choinkę, jeżeli:

  • jesteś osobą samotną powyżej 70. roku życia,
  • osobą chorą lub z niepełnosprawnościami,
  • nie masz wystarczających środków finansowych na zakup świątecznego drzewka,
  • w Twojej wielodzietnej rodzinie od lat nie było prawdziwej choinki,
  • znasz osobę, rodzinę, która nie może sama zaopatrzyć się w choinkę.

We współpracy z Zarządem Dróg i Zieleni w Sopocie oraz Spółdzielnią Socjalną Kooperacja dostarczymy drzewka do domu. Od 20 grudnia choinkę będzie można również odebrać z siedziby MOPS. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 58 551 17 10 lub mailowo mops@mopssopot.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę drzewek, będą one przekazywane według kolejności zgłoszeń.

– „Choinka dobrych życzeń” to jedna z wielu świątecznych akcji organizowanych w Sopocie. Szczególnie w tym trudnym czasie pandemii ważne jest, aby nie zapominać o osobach potrzebujących – podkreśla dyrektor MOPS Sopot. – Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczne święta, podobnie jak w ubiegłym roku, będę trochę inne. Nie spotkamy się z osobami potrzebującymi przy tradycyjnym wigilijnym stole, nikt jednak nie zostanie bez wsparcia. Jak zawsze pamiętamy o osobach samotnych, niesamodzielnych, starszych, doświadczających bezdomności czy rodzinach wielodzietnych. Osoby potrzebujące otrzymają paczki żywnościowe, drobne upominki czy świąteczny posiłek – dodaje dyrektor Andrzej Czekaj.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia lub znasz osobę, rodzinę, która potrzebuje pomocy, zadzwoń lub napisz. Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie pełnią całodobowy dyżur pod nr tel. 58 551 17 10, e-mail: mops@mopssopot.pl.

Zachęcamy również do wzajemnej pomocy sąsiedzkiej. Może na Twoim osiedlu, w sąsiednim bloku mieszka osoba, która potrzebuje pomocy? Zwróćmy szczególną uwagę na samotne starsze osoby w naszym najbliższym otoczeniu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...