Seniorzy otrzymali świąteczne paczki w ramach dorocznej akcji „Spotkanie Wigilijne”

Fot. PKPS Sopot 

W tradycję obchodów Świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście wpisuje się od wielu lat uroczyste „Spotkanie Wigilijne” dla seniorów. Tradycyjnie odbywała się ona w Urzędzie Miasta Sopotu przy świątecznie przygotowanych stołach i wspólnym śpiewaniu kolęd. W tym roku sytuacja pandemiczna uniemożliwiła zorganizowanie uroczystości w dotychczasowej formule. Zamiast tradycyjnego spotkania, organizatorzy przygotowali świąteczne paczki dla 100 sopockich seniorów.

Wigilijną uroczystość od wielu lat organizuje Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejski Sopot oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie przy wsparciu Miasta oraz sponsorów.

– Nie możemy pielęgnować wielu świątecznych tradycji, np. spotkać się z osobami potrzebującymi przy wspólnym wigilijnym stole czy podzielić opłatkiem, ale możemy sprawić, żeby choć odrobinę poczuły świąteczną atmosferę i wiedziały, że o nich pamiętamy – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.

Świąteczne paczki trafiły do seniorów z osiedlowych Klubów Seniora, Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz osób starszych, samotnych i potrzebujących wskazanych przez pracowników socjalnych MOPS w Sopocie. Część osób paczki odebrała osobiście. Do pozostałych dotarli wolontariusze. Wszystko odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów sanitarnych.

Paczki zawierały dobrej jakości produkty spożywcze, m.in. wędliny, ryby, owoce w puszce, słodycze, kawę, herbatę, kakao, miód i inne produkty, a także wigilijne pierogi przygotowane przez Hotel Sheraton. Jak co roku seniorzy otrzymali drugą paczkę niespodziankę, która zawierała kosmetyki firmy Oceanic S.A.

W przygotowanie paczek zaangażowali się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy typu B w Sopocie.

– Jak co roku Urząd Miasta dofinansował przygotowanie tej akcji, za co dziękujemy – mówi Krystyna Kalańska, prezes Zarządu Miejskiego w Sopocie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. – Podziękowania kierujemy również do pomocników świętego Mikołaja, którzy od wielu lat wspierają nas w przygotowaniu tego świątecznego spotkania dla seniorów: Oceanic S.A., Prestige 24h, Rotary Club Sopot, Sheraton Sopot Hotel.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...