Miniteka zaprasza na Dzień Otwarty 10 stycznia

Trzy osoby, każda na fotelu, każda w innej pozycji, czytają.
Teatrzyk Pacynka. Fot. materiały Miniteki

Miniteka, czyli filia Biblioteki Sopockiej dla dzieci ma nowy adres. Od nowego roku będzie można znaleźć ją przy ul. Goyki 1 w zabytkowym budynku dawnej wozowni. Budynek jest po kapitalnym remoncie. Dzień Otwarty już 10 stycznia.

Podczas Dnia Otwartego nowej siedziby Miniteki, 10 stycznia, w godzinach 12.00-19.00, bibliotekarze zaplanowali wiele atrakcji dla dzieci. O godz. 12.00 z premierowym spektaklem wystąpi Teatrzyk Pacynka, o 15.00 odbędą się warsztaty plastyczne, a o godzinie 17.00 swoje przedstawienie pokaże Teatr Magicznych Baniek. Więcej informacji na stronie Biblioteka Sopocka. Na każde wydarzenie obowiązują zapisy pod numerem telefonu telefonu 519 720 620. Szczegóły dotyczące wydarzenia na stronie Biblioteki Sopockiej. 

Biblioteka zaprasza małych czytelników wraz z rodzicami do pięknej, nowej przestrzeni w zabytkowej wozowni przy ulicy Goyki 1. Wozownia jest częścią zespołu willowego należącego niegdyś do Fryderyka Wilhelma Jünckego. Wnętrze dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, obok znajduje się darmowy parking dla samochodów i rowerów. Budynek położony jest w pięknym, zrewitalizowanym parku.

Poza miejscem zmieni się niewiele. W dalszym ciągu w Minitece na najmłodszych i ich rodziców czeka wiele atrakcji: spektakle Teatrzyku Pacynka, warsztaty plastyczne, zabawy ruchowe, głośne czytania bajek i wszystkie wydarzenia, które od lat gromadzą dziesiątki dzieci z całego Trójmiasta. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu zabytkowego parku, wiosną i latem dzieci będą spędzać czas na świeżym powietrzu uczestnicząc w wydarzeniach plenerowych. Nowością w Minitece przy Goyki 1 jest osobne pomieszczenie dedykowane rodzicom, w którym można będzie znaleźć fachową literaturę dotycząca wychowania dzieci, a także prasę.       

Miniteka może pochwalić się sporym księgozbiorem, który jest stale wzbogacany o nowości wydawnicze. Poza książkami dla dzieci i młodzieży można tam znaleźć także fachową literaturę dla rodziców dotyczącą wychowania dzieci, budowania dobrych relacji, radzenia sobie z emocjami i tym podobnych. Katalog książek online, które znaleźć można w bibliotece jest na stronie Biblioteka Sopocka

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...