Bez hulajnóg w noc sylwestrową

Miejsce do parkowania hulajnóg. Pole wyznaczone białą farbą na kostce brukowej.
Fot. Fotobank.pl/UMS

Wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski zaapelował do operatorów działających w mieście o usunięcie na czas nocy sylwestrowej hulajnóg z sopockich ulic.

– Na drogach i ścieżkach zalegają resztki śniegu i podróżowanie w takich warunkach, zwłaszcza nocą nie jest bezpieczne. Nie chciałbym też, żeby hulajnogi stały się rekwizytami sylwestrowej zabawy – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu

W przesłanym piśmie wiceprezydent zwrócił także uwagę na problem hulajnóg leżących pod śniegiem. Są trudne do zauważenia i mogą być realnym zagrożeniem dla innych użytkowników dróg i ścieżek. Ponadto, mimo regularnego odśnieżania, niewielkie kółka hulajnóg nie dają gwarancji bezpiecznej jazdy po choćby częściowo ośnieżonej nawierzchni

W Sopocie od wielu miesięcy podejmowane są działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg i ścieżek rowerowych. M.in. wyznaczone zostały miejsca postojowe dla hulajnóg, zmniejszona prędkości tych pojazdów w centrum, a nieprawidłowo zaparkowane są usuwane przez Straż Miejską.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...