Co z choinką po świętach?

Choinka leżąca przy pojemnikach na śmieci
Fot. materiały UMS

Co zrobić ze świątecznym drzewkiem po świętach, kiedy już przestanie cieszyć oczy, a stanie się sypiącym igłami problemem? Sopocki Zakład Oczyszczania Miasta odbiera choinki od początku stycznia aż do końca marca.

Choinki odbierane są w Sopocie już od 1 stycznia. Ostatnie drzewka ZOM odbierze z końcem marca. Od 1 stycznia do 15 lutego choinki będą odbierane w każdy czwartek, natomiast od 16 lutego do 31 marca 2022 r. co 2 tygodnie w czwartki, zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów zielonych dla danego rejonu.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą wystawiać choinki na chodnik, ale tak by było możliwe przejście. W przypadku Spółdzielni Mieszkaniowych i dużych Wspólnot Mieszkaniowych możliwy jest odbiór choinek spod wiat śmietnikowych pod warunkiem swobodnego dostępu do tych miejsc i każdorazowego zgłoszenia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...