Cavaliada – wielkie jeździeckie święto po raz pierwszy w Sopocie!

Jeździec na koniu skacze przez przeszkodę
Fot. materiały organizatora

Cavaliada, jedna z największych imprez jeździeckich, będzie gościła w ERGO ARENIE od 20 do 23 stycznia 2022 r. Przed nami cztery dni wielkich sportowych emocji i dobrej zabawy dla publiczności, dla której przygotowano pokazy, konkursy rozrywkowe i targi. Sopockie przedszkolaki i uczniowie klas I-IV odwiedzą ERGO ARENĘ bezpłatnie.

W programie sopockiej Cavaliady zaplanowano międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu oraz WKKW, czyli Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Na terenie ERGO ARENY odbywać się będą także targi na których swoje stoiska ustawi kilkudziesięciu wystawców.

Sportowe emocje na najwyższym poziomie zapewnią także dwa konkursy zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Do zawodów CSI2* zostało przyjętych 230 par z 11 krajów: Austrii, Danii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Grecji, Łotwy, Litwy, Polski, Rosji i Szwecji. Stawkę uzupełnia dziewięciu uczestników CSI Amatorów.

Wśród gości zagranicznych przeważają zawodnicy z krajów nadbałtyckich, w których rozwój jeździectwa w ostatnich latach jest równie dynamiczny jak w Polsce. Do najlepszych, reprezentujących europejski poziom, można zaliczyć Litwinów: Andriusa Petrovasa i Matasa Petraitisa oraz Estończyków Gunnara Klettenberga i Paula-Richarda Argusa. Na starcie nie zabraknie tak lubianego przez publiczność, Vladimira Beletskiy’ego z Rosji.

Ciekawie zapowiada się walka o miejsce w rozgrywkach CAVALIADA Tour. Pod nieobecność lidera tabeli Węgra Zoltána Czékusa, który już zapowiedział swój udział w finale w Krakowie, przed dużą szansą stają: Grek Angelos Touloupis (2. w tabeli, na zdjęciu) oraz będący w Top Ten Polacy: Jarosław Skrzyczyński (3.), Mściwoj Kiecoń (8.) i Maksymilian Wechta (9.). Przypomnijmy, że do CAVALIADY Tour liczą się dwa konkursy: piątkowa duża runda o nagrodę LOTTO oraz niedzielne Grand Prix o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu – w obu jednocześnie zawodnicy powalczą o cenne punkty do światowego rankingu.

Sporo emocji towarzyszyć będzie wieczornym konkursom specjalnym. Do Potęgi Skoku zgłosili się zawodnicy, którzy już wielokrotnie pokonywali mury o wysokości ponad dwóch metrów. To między innymi Polacy: Marek Lewicki, Łukasz Brzóska i Mateusz Kiempa czy też wspomniani wcześniej goście, Andrius Petrovas i Vladimir Beletskiy. W sobotnim Speed and Music do grona faworytów można zaliczyć amazonkę z Austrii Jennifer Jaritz, która w pięknym stylu wygrała ten konkurs w grudniu w Poznaniu.

W ERGO ARENIE zobaczymy również konkursy Speed & Music, Venus vs. Mars, sztafetę, konkursy CAVALIADA Future (dzieci na kucach) oraz CSI Amatorów.

Organizatorzy zadbali również o ofertę dla najmłodszych. Sopockie przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV szkół podstawowych będą mogli bezpłatnie odwiedzić ERGO ARENĘ i na żywo zobaczyć konie, zawodników i kulisy zawodów. Zgłoszenia grup przyjmowane są na adres mailowy Cavaliada Dzieci.

Najważniejsze konkursy będzie można zobaczyć online na stronie Cavaliada. Bilety na trybuny można zakupić przez stronę tobilet. Program zawodów dostępny na stronie Cavaliada Sopot.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...