Nowe pojemniki na elektroodpady

Pojemnik do zbiorki elektroodpadów.
Fot. Fotobank.pl/UMS

Sopocianie z dużym zaangażowaniem dbają o środowisko naturalne, m.in. starannie segregując odpady. Aby jeszcze bardziej usprawnić odbiór tych najbardziej szkodliwych dla środowiska, w mieście stanęły kolejne pojemniki na elektroodpady.

Sopot może pochwalić się jednymi z najwyższych w kraju wskaźników segregacji. W 2021 r. procentowy udział wysegregowanych odpadów wyniósł blisko 50%. Aby jeszcze bardziej usprawnić segregację Miasto kupiło i ustawiło kolejne urządzenia do zbiórki elektroodpadów małogabarytowych.

– Zużyte urządzenia czy baterie są niebezpieczne dla środowiska i nie należy ich wrzucać do pojemników na odpady zmieszane – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Pojemniki do zbiórki elektroodpadów stoją już w Sopocie w dziesięciu punktach, jeśli będzie taka potrzeba ustawimy ich więcej. Korzystając z nich dbamy o planetę i o własne otoczenie, o nasze miasto – dodaje Marcin Skwierawski.

Aktualnie miejskie punkty zbiórki elektroodpadów znajdują się w 10 lokalizacjach:

  1. Mazowiecka 22 - parking przy pawilonie handlowym
  2. Kolberga 24 - przy sklepie Merkus
  3. Kraszewskiego 26 - przy pasażu handlowym
  4. 23 Marca 77c - przy siedzibie spółdzielni
  5. Mickiewicza 48-50 - przy garażach
  6. róg al. Niepodległości i Kochanowskiego
  7. 3 Maja 17 - przy sklepie
  8. róg Polnej i Klenczona
  9. Sikorskiego - skwer po stronie nieparzystej
  10. Kujawska - obok wiaty śmietnikowej przy nr 35.

Do pojemników na elektroodpady można wrzucać: drobne urządzenia elektroniczne, telefony, ładowarki, baterie, żarówki, a nawet płyty CD i tonery.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...