Sopot Tenis Klub na podium

Dwie dziewczynki stojące na 3 miejscu podium
Na zdjęciu, od lewej, Tosia Snochowska i Zuzia Giżewska. Fot. materiały STK

Sopot Tenis Klub zajął 3. miejsce w kategorii Klub Roku w rankingu Licencjonowanych Trenerów Tenisa. Na podium, z medalami mistrzostw Polski stanęły też sopockie tenisowe Skrzatki.

Trzecie miejsce Sopot Tenis Klubu to spory sukces, biorąc pod uwagę, że w konkursie organizowanym przez Polski Związek Tenisowy mierzyło się ze sobą ponad 300 licencjonowanych klubów tenisowych z całej Polski. Szkoleniem dzieci, młodzieży i dorosłych w Sopot Tenis Klubie zajmuje się na co dzień 11 trenerów, wśród nich jeden Master Coach, a także dwóch instruktorów tenisa ziemnego. 

Głównym celem programu jest podnoszenie poziomu wykształcenia instruktorów i trenerów tenisa. Co roku najlepsze kluby są wyróżniane i nagradzane. Na szczycie listy za 2021 rok znalazły się dwa kluby tenisowe z Poznania: AZS oraz Park Tenisowy Olimpia.

Na podium stanęły także młode zawodniczki STK, kończąc rozgrywany w dniach 10-14 stycznia turniej z medalami Mistrzostw Polski Skrzatek. W Bielsku Białej o ten tytuł rywalizowały dziewczęta do dwunastego roku życia. Sopot Tenis Klub z powodzeniem reprezentowały Zuzia Giżewska i Tosia Snochowska. Obie wywalczyły brązowe medale w grze pojedynczej i brązowy medal jako para deblowa.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...