30. Finał WOŚP 30 stycznia w Sopocie

Małe dziecko w czapce z serduszkiem WOŚP na działku przeciwlotniczym
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.pl

Występy, koncerty i licytacje w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się w Sopocie w muszli koncertowej na molo, a także w Sali Koncertowej PFK w Operze Leśnej. Atrakcje zaplanowano również na plaży.

Tegoroczny finał WOŚP rozpocznie się w muszli koncertowej w niedzielę, 30 stycznia, o godzinie 12.00. W programie licytacje na rzecz WOŚP, występy licznych zespołów muzycznych. Na scenie pojawią się: Dominika Kwiatkowska, Feeria, Killuminati Metal Band, Marionetki, Arshenic, Sad’N Suspect. Posłuchamy także zespołu Muszelki, a także Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz wokalistów i tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie. Tanecznym krokiem do zabawy zaproszą uczestnicy Pracowni Gimnastyki Artystycznej, Baletu i Tańca Współczesnego z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie. Występy zakończą się po godz. 16.00.

O godzinie 15.00 w Sali Koncertowej PFK w Operze Leśnej wystąpią Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą Wojciecha Rajskiego i sopoccy artyści. Zaśpiewa Joanna Knitter a towarzyszyć jej będą muzycy: Maciej Grzywacz (gitara) i Wojciech Staroniewicz (saksofon) oraz Artur Jurek, Janusz Mackiewicz i Roman Ślefarski. W programie koncertu znajdą się standardy jazzowe, a także muzyka filmowa i musicalowa. Wstęp wolny po pobraniu bezpłatnego biletu ze strony interticket.

Koszykarze Trefla Sopot zapraszają do licytacji na portalu allegro. Do zdobycia są klubowa kurtka i szalik, a także koszulka i piłka z podpisami zawodników. Niestety, z powodu przypadków zakażenia koronawirusem w drużynie Polski Cukier Pszczółka Start Lublin nie odbędzie się zapowiadany wcześniej mecz. 

30 stycznia warto też odwiedzić sopocką plażę, na której w ramach 30. Finału WOŚP, od godziny 10.00, prezentowane będą pojazdy militarne. Ratownicy z Sopockiego WOPR przygotują pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Będzie wojskowa grochówka z kuchni polowej. Atmosferę rozgrzeją też nieustraszone Morsy z Sopockiego Klubu Morsów, które wskoczą do wody o godzinie 12.00.

Dzień wcześniej, w sobotę 29 stycznia, przy okazji 30.finału WOŚP, sopocki MOSiR i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają na I Bieg Sopot dla Orkiestry. Trasa biegu liczy 4 km. Regulamin i zapisy na stronach elektronicznezapisy.pl oraz mosir.sopot.pl. Zapisy do 27 stycznia.

30. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem: „Przejrzyj na oczy!”. Celem tegorocznej zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W ciągu dotychczasowych 29. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 miliarda złotych i kupiła ponad 67 300 urządzeń medycznych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...