W nowym roku na Hipodromie

Dzieci na koniach w hali
Fot. Aleksandra Ziętak

Na Hipodromie trwa bardzo intensywny sezon halowy. Najbliższe zawody odbędą się 12-13 lutego oraz 25-27 lutego. Imprezy odbywają się na Hali Pomarańczowej (od strony Żabianki). Wstęp jest bezpłatny. Specjalną ofertę gastronomiczną dla widzów przygotowały food trucki, które tradycyjnie już stacjonują przy kompleksie nowych stajni.

Na rok 2022 zaplanowano 21 różnorodnych imprez jeździeckich. Będą to zarówno zawody w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu i paraujeżdżeniu, ale także wyścigi konne i pokazy koni arabskich. Aż 5 imprez będzie miało charakter międzynarodowy, trzykrotnie Sopot będzie gospodarzem zawodów o randze Mistrzostw Polski. W kwietniu, na zakończenie sezonu halowego, rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w skokach, zaś w czerwcu po raz kolejny odbędą się Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu, w których weźmie udział reprezentacja Polski, a także Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu na Kucach.

W kalendarzu jeździeckim są także stałe pozycje, jak czerwcowe zawody CSIO5* – jedna z najważniejszych imprez jeździeckich w Europie, w której rokrocznie biorą udział najlepsi zawodnicy z całego świata. W lipcu tradycyjnie obędą się wyścigi konne oraz championat koni arabskich Sopot Arabian Horse Show. W kwietniu oraz we wrześniu tereny zielone Hipodromu staną się areną zmagań we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego WKKW. Tzw. jeździecki triathlon przyciąga do Sopotu czołówkę światowego jeździectwa, w tym licznych medalistów olimpijskich i Mistrzów Świata.

Cały kalendarz imprez dostępny jest na stronie Hipodromu Sopot oraz na profilu Hipodromu na Facebooku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...