Pomorskie Żagle Wiedzy – są wolne miejsca

Fot. Fotobank.PL/UMS

„Pomorskie Żagle Wiedzy – Sopot” to program, w którym młodzi pasjonaci morza – uczniowie sopockich szkół podstawowych – mogą dowiedzieć się m.in. dlaczego statki nie toną i jak badać czystość wody, a także podczas zajęć praktycznych spróbować swoich sił na wodzie. Są jeszcze miejsca, na zgłoszenia jest czas do 4 marca. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Gmina Miasta Sopotu i Sopocki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie realizują projekt w ramach Działania 03.02. Edukacja ogólna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 „Pomorskie Żagle Wiedzy – Sopot”.

W ramach projektu odbywają się warsztaty pozalekcyjne dla uczniów klas II-VII sopockich szkół podstawowych:

  • Do czego służy statek i dlaczego nie tonie,
  • Zbudujemy łódką i sami sprawdzimy dlaczego pływa,
  • Jak długo żyją ryby i czym się żywią,
  • Jak badać czystość wody,
  • Kurs bezpiecznego zachowania na wodzie z kursem pierwszej pomocy,
  • Warsztaty z doradztwa zawodowego – 2 h (dla klas II-V) i 6 h (dla klas VI i VII).

– „Pomorskie Żagle Wiedzy – Sopot” to kolejny program, który oferuje uczniom sopockich szkół ciekawą możliwość nauki, poszerzania wiedzy, a także korzystanie z naszego naturalnego atutu, jakim są wody Bałtyku – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Od prawie 15 lat mamy bezpłatny miejski program szkolenia żeglarskiego „Sopot pod żaglami”, nasi uczniowie osiągają sukcesy dzięki „Zdolnym z Pomorza – Sopot”, a teraz zachęcam do skorzystania z pozalekcyjnych zajęć łączących pasję i rozwój.

Warsztaty w części szkół rozpoczęły się w styczniu 2022 r.

Dla uczniów biorących udział w projekcie przygotowano również połączone z warsztatami wycieczki do Muzeum Morskiego i do Fokarium Stacji Morskiej na Helu, wyjazdy do portu czy stoczni.

Dodatkową atrakcją będzie udział w praktycznych zajęciach pozalekcyjnych: na łódkach Optymist (klasy II – V) i katamaranach (klasy (VI – VII), 2 h tygodniowo w okresie maj-czerwiec oraz wrzesień-październik, rejsach jachtem Alf po Zatoce Gdańskiej. Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych, od poniedziałku do piątku oraz w soboty.

Projekt jest realizowany po zajęciach lekcyjnych w trakcie roku szkolnego.

Są jeszcze wolne pojedyncze miejsca w grupach dla zainteresowanych uczniów. Wystarczy do 4 marca br. zgłosić się do Szkolnego Animatora Edukacji Morskiej i Żeglarskiej w swojej placówce, który przekaże szczegółowe informacje oraz dokumenty rekrutacyjne do wypełnienia. Na młodych pasjonatów morza czekają:

  • w SP nr 1 Sebastian Szczęsny,
  • w SP nr 8 Mariola Koziorowska,
  • w SP nr 9 Barbara Książek.

Drodzy uczniowie, zachęcamy do udziału, nie przegapcie takiej szansy!

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...