Dzieci na Ukrainie potrzebują pomocy teraz!

na stronę.jpg

Eskalacja działań wojennych na Ukrainie powoduje realne zagrożenie dla życia i zdrowia 7,5 mln dzieci. UNICEF jest na miejscu docierając do najbardziej potrzebujących dzieci i intensyfikując działania pomocowe – zapewnia bezpieczne schronienia, wsparcie psychologiczne, opiekę medyczną, dostęp do czystej wody i środków higienicznych. Potrzeby humanitarne najmłodszych i ich rodzin rosną jednak z minuty na minutę, dlatego UNICEF Polska zwraca się z pilną prośbą o wsparcie działań pomocowych prowadzonych przez UNICEF na Ukrainie.

UNICEF jest na miejscu i stale pomaga dzieciom na Ukrainie. Jednak w obecnej sytuacji potrzeby humanitarne najmłodszych rosną w szybkim tempie. Zniszczona została część infrastruktury wodnej i edukacyjnej, występują ograniczenia w dostawie prądu i gazu. Dostęp do opieki medycznej w nagłych przypadkach jest coraz trudniejszy. Rodziny z dziećmi opuszczają swoje domy, wzrasta poziom ubóstwa. Wobec nasilania się konfliktu UNICEF zwiększa skalę pomocy.

Zebrane środki przekazane zostaną na zapewnienie dzieciom m.in. bezpiecznych schronień i wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych. UNICEF Polska współpracujemy z lokalnymi partnerami, dzięki czemu może dobrze oszacować najpilniejsze potrzeby i dostarczyć dzieciom skuteczną pomoc. 

 

Przekaż darowiznę i pomóż razem z UNICEF Polska

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...