Nowe kierunki leczenia uzdrowiskowego

Grzybek z sopocką solanką, w tle Zakład Balneologiczny
Fot. materiały UMS

Sukcesem zakończyły się starania Sopotu o zatwierdzenie nowych kierunków leczniczych dla Uzdrowiska Sopot. Decyzją Ministra Zdrowia z 25 stycznia w Sopocie można teraz dodatkowo leczyć: choroby górnych dróg oddechowych, otyłości oraz choroby skóry.

Do tej pory w uzdrowisku prowadzone było leczenie uzdrowiskowe: chorób ortopedyczno-urazowych, chorób reumatologicznych, chorób kardiologicznych i nadciśnienia, chorób dolnych dróg oddechowych, osteoporozy i chorób układu nerwowego.

Warto też przypomnieć, że w Sopocie przez cały rok możemy cieszyć się czystym powietrzem. Na najdalej wysuniętych w morze fragmentach sopockiego molo stężenie jodu jest nawet dwukrotnie wyższe niż na lądzie. Takie spacery, zwłaszcza w okresie wiosenno-jesiennym będą miały więc dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. W ogólnodostępnej Pijalni Wód Solankowych, znajdującej się na III piętrze Domu Zdrojowego można spróbować bogactwa naturalnego Sopotu, czyli rozcieńczonej wody solankowej. Warto zatrzymać się też przy tzw. grzybkach, czyli fontannach, z których wypływa solanka, wykorzystywana między innymi do inhalacji przy schorzeniach dróg oddechowych.  

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...