Sopocka pomoc dla Białogrodu nad Dniestrem

Trzy samochody stoją na placu między budynkami
Fot. materiały UMS

Samochody z ponad 4 tonami najpotrzebniejszych rzeczy, które w ramach akcji niesienia pomocy Ukrainie trafią do mieszkańców Białogrodu nad Dniestrem, wyruszyły dziś rano z Sopotu. Do mieszkańców Białogrodu, z którym Sopot rozpoczął współpracę, trafią m.in. środki opatrunkowe, pieluchy, mleko modyfikowane, słoiczki dla dzieci, artykuły higieniczne i niepsująca się żywność. Rzeczy pochodzą ze zbiórki prowadzonej przez miasto, a także od przedsiębiorców, firm i wielu ludzi dobrej woli, którzy włączyli się w zbiórkę. W konwoju jadącym do Białogrodu pojechali m.in. sopoccy strażacy, strażnicy miejscy i urzędnicy.

– Wielkie dzięki dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy spieszą z pomocą dotkniętej wojną Ukrainie. Sopocianie doskonale zdają kolejny egzamin – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Bardzo dziękuję również firmom i przedsiębiorcom, którzy błyskawicznie zareagowali i wsparli tę zbiórkę – dodaje prezydent Sopotu.

Szczególne podziękowania za przekazane dary i udzieloną pomoc kierujemy do firm: Ziaja, Invest Komfort, Green Service, Maximus wypożyczalnia samochodów, Imperial Apartments, a także Trójmiejskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, parafii pw. św. Michała w Sopocie, pana Olgierda Semik Huttera.

Ukraińskie miasto Białogród nad Dniestrem położone jest nieopodal morza Czarnego, w obwodzie odeskim. Sopot organizuje pomoc dla jego mieszkańców. Trwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. Potrzebne są przede wszystkim środki opatrunkowe, podstawowe leki (przeciwbólowe, przeciwgorączkowe), środki higieniczne, słoiczki dla dzieci, pieluchy, żywność z długim terminem przydatności do spożycia (ryż, makaron, konserwy etc.). Kolejny transport planowany jest na przyszły tydzień.

Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy prowadzona jest przez całą dobę w Urzędzie Miasta Sopotu. Rzeczy można zostawiać na dyżurce Straży Miejskiej. Na opakowaniu należy napisać „Pomoc dla Białogrodu”.

 

Fot. materiały UMS

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...