O matematyce w filmach, serialach, grach…

Fot. materiały promocyjne

I Liceum Ogólnokształcące w Sopocie („sopocka Jedynka”) organizuje 18 marca konferencję uczniowską, zrzeszającą „pomorskie Jedynki”. Prezentacje uczniów będą dotyczyły atrakcyjnej dla uczniów „Matematyki w filmach, serialach, grach komputerowych i planszowych”.

Będzie to okazja do popularyzacji tej dyscypliny naukowej, integracji uczniów, a przede wszystkim pokazania jej zastosowania poza lekcjami szkolnymi. Wykład inaugurujący wygłosi Antoni Augustynowicz, profesor Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Konferencja odbędzie się stacjonarnie w auli I LO w Sopocie, a ze względu na sytuację pandemiczną będzie dostępna dla zainteresowanych transmisja online na Facebooku oraz YouTubie.

Organizatorzy zachęcają do wsparcia inicjatywy, by razem chociaż trochę odczarować wizerunek matematyki.

Zgłoszenia referatów do 9 marca (środa). 


Osoby do kontaktu:
Agnieszka Kopacz, Krzysztof Jasiński – tel. 517 805 004; promocja1losopot@gmail.com

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...