Poszukiwane mieszkania na wynajem dla uchodźców z Ukrainy

Jasne wnętrze mieszkania
Fot. Pixabay

Sopocka Organizacja Turystyczna tworzy bazę pokoi, mieszkań czy domów na odpłatny wynajem długoterminowy. To szansa dla uchodźców z Ukrainy, którzy podejmą pracę, na usamodzielnienie się i zamieszkanie w godnych warunkach.

W sopockim Centrum Wsparcia Ukrainy, koordynującym działania pomocowe skierowane do uchodźców wojennych, zarejestrowało się około 2 tys. osób. To przede wszystkim kobiety z dziećmi, które przekroczyły granicę z Polską po 24 lutego. Najprawdopodobniej to nie wszyscy uchodźcy, którzy są w Sopocie. Nie wiadomo, jak wiele czasu upłynie, zanim możliwy będzie ich bezpieczny powrót do domu. Wszystkim chcemy zapewnić godne warunki do życia i pracy w Sopocie.

W ubiegłym tygodniu w Centrum Wsparcia Ukrainy uruchomiony został punkt, w którym osoby przebywające w Sopocie mogą otrzymać informacje o możliwości podjęcia legalnej pracy. Posiadanie stałego źródła utrzymania będzie się wiązało z możliwością usamodzielnienia i wynajmu mieszkania na dłuższy okres.

Sopocka Organizacja Turystyczna tworzy bazę mieszkań dostępnych w mieście na wynajem długoterminowy. Liczymy na mieszkańców, którzy na najbliższe miesiące będą skłonni udzielić wsparcia uchodźcom i zaoferować odpłatnie mieszkanie bądź pokój. 

– Sopot był zawsze solidarny z potrzebującymi, a ostatnie dni pokazały to bardzo wyraźnie. Bardzo dziękuję mieszkańcom, osobom prywatnym i firmom za ogromną pomoc rzeczową i finansową dla uchodźców. Bez Was i waszego wsparcia nie moglibyśmy pomagać w tak szerokim zakresie – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Jestem przekonana, że również w kwestii mieszkań na wynajem możemy liczyć na odzew sopocian – dodaje wiceprezydentka Sopotu. 

Mieszkańców Sopotu, którzy chcieliby włączyć się w pomoc w takiej formie, prosimy o deklarowanie chęci wynajęcia swoich mieszkań na określony czas, wraz z podaniem adresu, informacji ile osób mogłoby zamieszkać oraz kwotą całkowitą za miesiąc wynajmu, z uwzględnieniem opłat dodatkowych. Liczymy na rozsądne i niewygórowane propozycje cenowe za wynajem. Prawdopodobnie w wielu przypadkach podjęta praca nie umożliwi wynajmu za pełną, komercyjną stawkę. 

Lokale na wynajem można zgłaszać do Informacji Turystycznej w Sopocie, która będzie zbierać oferty i pośredniczyć w najmie. Kontakt: k.krupa@visit.sopot.pl, tel. 791 778 477.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...