Opłata uzdrowiskowa

Na łwce w parku siedzą dwie kobiety, wokół dużo zieleni
Fot. Edyta Rembała

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Sopotu, każda firma lub osoba, która prowadzi działalność związaną z wynajmem pokoi, kwater i apartamentów zobowiązana jest do pobrania opłaty uzdrowiskowej od nocującego turysty.

W 2022 r. stawka wynosi 4,80 zł za dobę/za osobę. Dzięki tym funduszom możemy dbać o rozwój miasta. Warto pamiętać również o tym, że uzbieraną kwotę należy pomnożyć przez dwa – drugie tyle bowiem Sopot dostanie z budżetu państwa na działania wspierające rozwój uzdrowiska. Czyste plaże, rozbudowa ścieżek rowerowych, nowe ławki, place zabaw, atrakcje turystyczne, duża ilość zieleni i piękne odrestaurowane kamieniczki to dodatkowe atuty naszego miasta, które finansowane są właśnie dzięki opłacie uzdrowiskowej.

Szczegóły dotyczące rozliczania opłaty uzdrowiskowej uzyskać można w Wydziale Finansowym, pod nr tel. 58 521 36 46.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...