Klub „Animus”. Z myślą o seniorach

Dwoje starszych ludzi z plecakami, trzymają się za ręce.
Fot. Pixabay

W niedzielę, 27 marca o godz. 17.00 w Teatrze Atelier w Sopocie rozpocznie działalność Klub „Animus” 60+, który powstaje z myślą o sopockich seniorach. Inaugurację uświetni występ zespołu Słowiańska Dusza. Wstęp wolny.

Projekt przygotowany przez Bałtycką Agencję Artystyczną BART powstał z myślą o aktywizacji najstarszych mieszkańców Sopotu. W ramach przedsięwzięcia odbędą się między innymi wykłady, zajęcia ruchowe, spotkania filmowe oraz spotkania z podróżniczką i pisarką Katarzyną Kozłowską, która przełamuje stereotypy na temat wieku i udowadnia, że metryka nie jest przeszkodą w realizacji marzeń. Na uczestników zajęć czeka również Anna Brałkowska TO-EN promotorka zdrowego trybu życia, zafascynowana kulturą Japonii. 

Nazwa klubu „Animus” 60+ pochodzi z języka łacińskiego i nawiązuje do określenia stanu ducha, umysłu, łączy się również z odwagą oraz wolnością.

Zajęcia odbywać się będą we wtorki. Udział jest bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod numerem 58 555 22 35 w godzinach 09.00-17.00 lub za pośrednictwem e-maila: teatratelier@bart.sopot.pl.

Rozpoczęciu działalności Klubu „Animus” towarzyszyć będzie występ zespołu Słowiańska Dusza, składającego się z muzyków z Polski, Ukrainy i Białorusi. Artyści śpiewają piosenki folkowe oparte na tradycyjnych pieśniach ludowych polskich oraz ukraińskich, a także ballady Władimira Wysockiego i Bułata Okudżawy. Podczas koncertów zespołu można usłyszeć zarówno szlagiery z okresu dwudziestolecia międzywojennego jak i utwory autorskie, w których rozbrzmiewa fortepian, skrzypce, akordeon, kontrabas i perkusja. 

Zespół wystąpi w składzie:

Krystyna Gedzik - wokal, piano

Barbara Skarżyńska - wokal

Ada Majdzińska - wokal

Gala Audzeyenka - wokal

Mariana Myslitska - skrzypce

Leszek Muchowiecki - akordeon

Bogdan Mishchenko - kontrabas

Łukasz Świerkosz - perkusja.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...