Sopot areną Mistrzostw Polski w Kendo

Dwaj zawodnicy kendo krzyżują miecze
Fot. Sławomir Kaniewski

Sopocki Klub Kendo i Polski Związek Kendo zapraszają na 40. Mistrzostwa Polski w Kendo. Mistrzostwa będą rozgrywane 2 i 3 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Wejherowskiej 1. Wstęp wolny.

Rywalizacja w randze Mistrzostw Polski odbędzie się w Sopocie już po raz drugi. Po raz pierwszy miało to miejsce przed siedmioma laty. W tym roku do Sopotu na Mistrzostwa Polski zjedzie ponad 150 szermierzy z całej Polski. O tytuł najlepszego będą walczyć w pięciu turniejach. Kategorie, w których wezmą udział zawodnicy to: Drużynowe Mistrzostwa Polski Open, w których powalczą drużyny 5-7 osobowe. Wygrana pozwoli zwycięzcom na organizację następnych mistrzostw oraz da im tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Na tych samych zasadach odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet, a ich celem jest wyłonienie najlepszej damskiej drużyny. Ponadto zawodnicy wystartują w trzech kategoriach indywidualnych (panie i panowie). Wygrana da zwycięzcy tytuł najlepszego szermierza/kendoki w Polsce. Nowością w tym roku jest turniej indywidualny w kategorii Kyu. To pierwsza edycja tej kategorii w turnieju, a zmierzą się w niej najmłodsi stażem uczestnicy.

Kendo z języka japońskiego oznacza Drogę Miecza. To współczesna szermierka sportowa, która swoimi korzeniami sięga do średniowiecznej Japonii. Warto wybrać się na mistrzostwa, by z bliska zobaczyć niezwykle widowiskowe walki współczesnych samurajów. Więcej informacji na temat Mistrzostw Polski w Kendo znaleźć można na facebookowym profilu Sopocki Klub Kendo.

Mistrzostwa Polski w Kendo odbędą się w Sopocie 2 i 3 kwietnia 2022 r., w godzinach od 8.00 do 19.00. Wstęp Wolny. Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem prezydenta Sopotu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...