Sopocianie sopocianom na Wielkanoc – spraw radość samotnym seniorom

Dwie figurki zajączków na tle żąkili
Fot. Pixabay

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Sopocki Wolontariat wraz z Urzędem Miasta Sopotu zaprasza mieszkańców Sopotu oraz uczniów sopockich szkół do włączenia się w wielkanocną akcję „Sopocianie sopocianom na Wielkanoc”.

Jest to cykliczna akcja, która w Sopocie w okresie przedświątecznym, zarówno zimą jak i wiosną, powoli wpisuje się w tradycję działań na rzecz samotnych seniorów.  

Kryzys uchodźczy w naszym kraju oraz tocząca się wojna w Ukrainie sprawiają, że seniorzy, a zwłaszcza ci samotni, czują się zagubieni i przestraszeni. Spróbujmy więc poprzez symboliczny gest przekazania im kartki z życzeniami zatroszczyć się o nich. Może ten drobny gest będzie okazją do krótkiej rozmowy i wlania otuchy w serce?

Jak można włączyć się w akcję?

Wystarczy przygotować wielkanocną kartkę z własnoręcznie wypisanymi życzeniami, dołączyć do życzeń coś słodkiego lub wielkanocną/wiosenną ozdobę, np. na świąteczny stół.

Upominek można wręczyć osobiście swojemu sąsiadowi/swojej sąsiadce lub przynieść do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Marynarzy 4 do 13 kwietnia w godzinach 8.30-16.30.

Wolontariusze w dniach 14-15 kwietnia przekażą upominki samotnym i potrzebującym wsparcia seniorom z Sopotu.

Więcej informacji: wolontariat.sopot.pl, p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl, tel. 729 863 777, wydarzenie na fb/Sopocki Wolontariat

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...