Trefl Sopot dziesiątą drużyną Energa Basket Ligi

Koszykarze podczas meczu na boisku

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Trefl Sopot po trzech dogrywkach pokonał Legię Warszawa 109:104. Było to piętnaste zwycięstwo żółto-czarnych w sezonie 2021/2022. Żółto-czarni zakończyli rozgrywki na 10. miejscu.

Spotkanie w stolicy od początku było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować dwucyfrowej przewagi, a prowadzenie zmieniało się aż dziesięć razy. Po 40 minutach regulaminowego czasu gry tablica wyników pokazała 76:76 i sędziowie zarządzili dogrywkę.

Również w dodatkowym czasie meczu oglądaliśmy zacięte zmagania. Zespoły nie odpuszczały, a zwycięzcę wyłoniła dopiero trzecia część dogrywki! Do triumfu żółto-czarnych poprowadzili Josh Sharma, DeAndre Davis i Karol Gruszecki. Każdy z ww. zawodników zakończył spotkanie z tzw. double-double.

Dla Trefla Sopot było to ostatnie spotkanie w sezonie 2021/2022. Rozgrywki ligowe nasi koszykarze zakończyli z bilansem 15-15, co dało im 10. miejsce w tabeli.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.