Ponad 17 tys. spacerowiczów na molo

Fot. Joanna Szakola

W świąteczny weekend ze spaceru po najdłuższym drewnianym pomoście w Europie skorzystało ponad 17 tys. przebywających w Sopocie gości.  

Od soboty 16 kwietnia 2022 r. wstęp na molo jest płatny. Zazwyczaj sprzedaż biletów rozpoczynała się w ostatnią sobotę kwietnia. W tym roku, by mimo szalejącej inflacji, każda osoba odwiedzająca Sopot mogła pozwolić sobie na spacer po najdłuższym drewnianym molo w Europie, ceny za wejście pozostały takie same, jak w latach ubiegłych. O tydzień wydłużony został tylko okres sprzedaży biletów.

Bilet normalny niezmiennie kosztuje 9 zł, a ulgowy 4,50 zł. W ofercie znajdują się również bilety rodzinne oraz grupowe. Sprzedaż biletów prowadzona jest w kasach obiektu oraz przez stronę molo.sopot.pl.

Od 24 czerwca do 31 sierpnia, ze względów bezpieczeństwa, wstęp na molo będzie płatny przez całą dobę. Podobne rozwiązanie funkcjonowało już w latach poprzednich.

Mieszkańcy miasta nadal mogą korzystać z sopockiego molo za darmo, na podstawie posiadanej karty mieszkańca. Z kolei turyści, na podstawie uiszczonej opłaty uzdrowiskowej, mogą korzystać z Karty Turysty, uprawniającej m.in. do zakupu biletów z 20% ulgą.

Płatne wejście na pomost będzie obowiązywało do końca września.

Szczegółowy cennik dostępny jest na stronie Molo w Sopocie

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...