Czas na Rowerowy Maj 2022

Dużo rowerów zaparkowanych pod szkołą, dziecko podjeżdża na rowerze
Fot. Fotobank.PL/UMS

Kolejna edycja akcji Rowerowy Maj w tym roku trwać będzie od 4 do 31 maja. Kampania promuje zdrowy tryb życia wśród dzieci przedszkolnych, uczęszczających do szkół podstawowych, a także nauczycieli, rodziców i opiekunów. Zapraszamy do udziału, nagrody gwarantowane!

Zmieniając środek transportu z auta na ekologiczny rower czy hulajnogę, uczestnicy uczą się zdrowych nawyków, dbają o środowisko naturalne i przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa w mieście, bo zmniejsza się ruch samochodów.

Od 4 do 31 maja dzieci, które dojadą do szkoły same, będą zbierać punkty w postaci naklejek wklejanych do dzienniczków. Najaktywniejsza szkoła i przedszkole otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 2500 zł do wydania na sprzęt sportowy lub edukacyjny. Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody rzeczowe w zależności od poziomu zaangażowania w akcję.

W ostatniej edycji uczestniczyło 1394 sopockich dzieci, które odbyły ponad 26 tys. rowerowych podróży, frekwencja rowerowa wyniosła 41 proc., a przedszkolaki przodowały w rankingu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...