Zbiórka sprzętu sportowego dla dzieci z Ukrainy

Strażnik miejski stoi na trawniku, przy nim dziecięce rowerki, deskorolka, piłka
Fot. materiały UMS

Akcję zbiórki rowerów i sprzętu sportowego dla dzieci kilkanaście dni temu zainicjowali sopoccy strażnicy miejscy. Zbiórka trwa dalej, a pierwsze pozyskane dzięki niej rowery, hulajnogi i piłki zostały dziś przekazane uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Wpadliśmy na pomysł, aby wyposażyć Domy Studenckie, w których mieszkają nasi goście z Ukrainy w sprzęt sportowy dla dzieci. Chcieliśmy dać im możliwość korzystania z szerokiej sieci dróg rowerowych i boisk w Sopocie. To, co zebraliśmy do tej pory, przekazaliśmy dziś do Domu Studenckiego nr 8, ale zbiórka trwa nadal – mówi Tomasz Dusza, komendant Straży Miejskiej w Sopocie. – Co ważne, sprzęt jest w pełni sprawny, po przeglądzie i regulacji, które zostały wykonane dzięki uprzejmości serwisu rowerowego mieszczącego się przy ul. 1 Maja – dodaje Tomasz Dusza.

Wśród uchodźców, którzy w ostatnim czasie przybyli do Sopotu, jest wiele dzieci w różnym wieku. Jeśli ktoś ma możliwość i chciałby podarować im rowery, hulajnogi, deskorolki, piłki, skakanki lub inny sprzęt sportowy, to zapraszamy do Centrum Wsparcia Ukrainy. Sprzęt można również przekazywać na dyżurkę Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta. Zebrany od darczyńców sprzęt sportowy pozwoli dzieciom i młodzieży korzystać z rekreacji na świeżym powietrzu i z pewnością sprawi im wiele radości.

Może macie Państwo sprawny sprzęt po dzieciach, który zalega w piwnicy czy na balkonie, może wnuki wyrosły już rowerów czy rolek, to jest możliwość przekazania ich kolejnym dzieciakom – zachęca Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – A może ktoś zdecyduje się na kupno nowego? Zbieramy wszystko: używany i nie używany, każda hulajnoga czy piłka się przyda i z pewnością wywoła uśmiech na twarzy nowego użytkownika. W ich sytuacji każda chwila radości jest bezcenna. Przy okazji bardzo dziękuję firmom, instytucjom i całej rzeszy prywatnych osób za wszystkie dary, które spływają do Centrum Wsparcia Ukrainy, bowiem potrzeby – zwłaszcza żywnościowe – są wciąż bardzo duże – dodaje prezydent Jacek Karnowski.

Centrum Wsparcia Ukrainy, do którego można przynosić sprzęt sportowy i wszystkie inne dary, mieści się przy al. Niepodległości 749 (wejście od ul. Marynarzy), czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, w soboty 8.00-14.00. Dyżurka Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta Sopotu czynna jest całą dobę.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...