Od maja nowe godziny działania Centrum Wsparcia Ukrainy

Budynek Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie
Fot. materiały UMS

Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie od 1 maja pracować będzie w dni powszednie w godz. 10.00-18.00, w soboty i niedziele Centrum będzie nieczynne. 2 maja (poniedziałek) Centrum otwarte będzie w godz. 10.00-14.00.

W budynku przy al. Niepodległości 749 skoncentrowane zostały wszystkie usługi – od pomocy rzeczowej, poprzez pomoc psychologiczną, dyżury lekarza, po możliwość otrzymania pomocy w znalezieniu pracy. Stanowisko posiada tam także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który oferuje wsparcie finansowe oraz świadczenia rodzinne, opiekuńcze czy wychowawcze. Centrum to punkt informacji, integracji i wsparcia we wszystkich sprawach, które dotyczą naszych gości.

Do Centrum Wsparcia Ukrainy w godzinach funkcjonowania cały czas można też przynosić dary dla naszych ukraińskich gości. Potrzebna jest żywność, środki higieniczne, kosmetyki czy wiosenna odzież i obuwie dla kobiet, dzieci i młodzieży.

Wśród uchodźców, którzy przybyli do Sopotu, jest wiele dzieci w różnym wieku. Jeśli ktoś ma możliwość i chciałby podarować im rowery, hulajnogi, deskorolki, piłki, skakanki lub inny sprzęt sportowy, to zapraszamy do Centrum Wsparcia Ukrainy. Sprzęt można również przekazywać na czynną całą dobę dyżurkę Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta. Zebrany od darczyńców sprzęt sportowy pozwoli dzieciom i młodzieży korzystać z rekreacji na świeżym powietrzu i z pewnością sprawi im wiele radości.

Godziny pracy centrum wsparcia Ukrainy w Sopocie od 1 maja:

  • poniedziałek – piątek: godz. 10.00-18.00
  • sobota – niedziela: zamknięte

 

***

W związku ze zmianami godzin otwarcia Centrum, zmienią się również godziny konsultacji z psychologiem z MOPS.

Psycholog Punktu Interwencji Kryzysowej (PIK) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, będzie dyżurował w Centrum od wtorku do piątku w godz. 13.00-18.00.

Bezpłatną pomoc specjalisty mogą otrzymać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci.

Psycholog posługuje się językiem ukraińskim, rosyjskim oraz polskim.

Zapisy na konsultacje tel.  + 48 48 58 550 14 14, +48 503 421 119

Dyżury pracowników MOPS Sopot w Centrum Wsparcia Ukrainy, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-15.00.

Wsparcie oferowane przez MOPS:  

  • 300 zł (jednorazowe świadczenie pieniężne) na osobę w rodzinie
  • zasiłek celowy na zaspokojenie niezbędnych potrzeb życiowych (np. zakup żywności, odzieży, obuwia, leków, środków higienicznych, opłaty mieszkaniowe i inne niezbędne wydatki)
  • świadczenia dla rodzin z dziećmi
  • świadczenia dla osób z niepełnosprawnością
  • świadczenia dla osób starszych
  • wsparcie asystentek międzykulturowych
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...