Niech żyje Rock N' Roll!

dłonie pomalowane różnymi kolorami farby
Fot. Pixabay

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Niech żyje Rock N' Roll”. W tej edycji młodzi artyści zmierzą się z twórczością muzyczną zespołu Lombard. Finał konkursu – ze specjalnym udziałem zespołu Lombard – odbędzie się 20 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie.

Zespół Lombard powstał w 1981 r. w Poznaniu i przez cztery już prawie dekady wypracował sobie status legendy polskiej muzyki pop-rockowej. Lombard nagrał kilkanaście płyt sprzedanych w nakładzie kilku milionów egzemplarzy, w m.in.: „Śmierć dyskotece”, „Live”, „Szara maść”, „Anatomia”, „Wolne od cła”, „Kreacje”, „Największe przeboje ’81-’91”, „Afryka”, „Deja’Vu” , „Live 20 lat – Przeżyj to sam”.

Najnowsze wydawnictwa to pierwsze DVD w historii zespołu z wielokrotnie nagradzanym spektaklem multimedialnym o historii Polski, historii Solidarności „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności” (Show Time Music Production 2008) wydane pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej. Płyta ShowTime (Show Time Music Production 2010) zawierająca 10 kompozycji związanych z zaangażowaniem zespołu w sprawy społeczne i jubileuszowa płyta „Lombard swing” (Show Time Music Production 2016), na której znalazły się wybrane przeboje zespołu Lombard w zaskakujących swingowych, jazzowych aranżacjach z towarzyszeniem Big Bandu Jana Zeylanda i Hanseatica Chamber Orchestra.

Zespół Lombard wylansował wiele dobrze znanych i lubianych przebojów: „Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda”, „Nasz ostatni taniec”, „Dwa słowa, dwa światy”, „Droga Pani z Telewizji”, „Diamentowa kula”, „Śmierć dyskotece”, „Kto mi zapłaci za łzy”, „Kryształowa”, „Szara maść”, „Taniec Pingwina na szkle”, „Adriatyk, ocean gorący”, „Gołębi puch”, „Deja’Vu”, „Patrz! Patrz!”, „Road to freedom”, „Musical”, „Życzę Ci miłego dnia” i wiele innych, które śpiewają kolejne pokolenia fanów dobrej muzyki.        

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej placówki www.mdk.sopot.pl

Koordynator konkursu – Edyta Dawidowska

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...