PostMajówka na #Goyki3

Zabytkowy pałacyk
Fot. Anna Rezulak/KFP/UMS

Majówka w tym roku wypada w środku tygodnia pracy. Sopocki Art Inkubator postanowił nieco wydłużyć ten czas i zaprosić do siebie na atrakcyjne wydarzenia. Chętni będą mieli możliwość zwiedzenia willi przy Goyki 3 i wzięcia udziału w zaplanowanych wystawach i spotkaniach. Czeka także zabytkowy park w którym można będzie posłuchać kameralnych koncertów.

We wtorek, 3 maja o godz. 15.00 spotkanie pod hasłem Open Studio Rezydentek AiR Goyki 3. Z Małgorzatą Smolak (literatura) będzie można porozmawiać o tym, jak wygląda praca nad reportażem o osobach, które komunikują się tylko oczami oraz jak rozmawia się przez cyberoko. Małgorzata Smolak poruszy również temat instytucji ubezwłasnowolnienia i tego skąd wiadomo, czy ktoś jest świadomy?

Podczas spotkania w ramach otwartej pracowni wizualnej Katya Shadkovska (sztuki wizualne) zaprezentuje część instalacji wideo Yeltsin Death Brigades / Wolność albo Nuda (2019). YDB to oddolny ruch subkulturowy który pojawił się w Sankt-Petersburgu w 2014 r. Członkowie grupy łączą styl myślenia skinheadów i ulicy z silnym przesłaniem społecznym. Grupa określa siebie jako opozycja do każdego status quo – politycznego, kulturowego czy mentalnego. Dodatkowo artystka opowie o nowym projekcie, który tworzy w Sopocie w trakcie rezydencji.

W środę, 4 maja o godzinie 14.00 Open Studio Konrad Kulczyński FilmLab. Konrad Kulczyński, twórca filmów dokumentalnych i animowanych, połowa duetu twórców animacji „AnimOkO" (tworzonego wraz z malarką i animatorką Grażyną Rigal), zaprasza do swojej pracowni, zlokalizowanej w sopockim Art Inkubatorze. Odwiedzający będą mogli m.in.: zobaczyć, krótką prezentację z tworzenia animacji „na żywo", spróbować własnych sił w tworzeniu sekwencji animowanej z obiektów wycinankowych, na stole do wieloplanów, oraz obejrzeć, niepublikowaną jeszcze, krótkometrażową animację wycinankową p.t. „Undone". Ponadto w programie, kawa, herbata oraz ciekawa rozmowa.

Tego samego dnia w godzinach od 15.00 do 19.00 Art  Inkubator zaprasza do zwiedzania swojej zabytkowej siedziby przy ul. Goyki 3. Podczas remontu willi przywrócono oryginalne elementy wnętrza i architektury. Z wieży można podziwiać panoramę Sopotu, w Muzeum Miejsca można poznać historię willi i zabytkowego zespołu willowo-parkowego, a także posłuchać wspomnień zebranych w Archiwum Społecznym. Zarezerwuj termin.

W piątek, 6 maja o godzinie 19.00 wernisaż wystawy indywidualnej Alicji Bielawskiej „Poszerzanie przestrzeni codzienności”. W ramach wystawy Alicja Bielawska zaprezentuje serię nowych prac, których tematem przewodnim jest wspólnotowość pamięci. Poprzez niedosłowne kształty i złamane kolory prezentowanych obiektów, artystka zwraca uwagę na uniwersalny proces zapamiętywania i doświadczania codzienności. Przedmioty wykonane są z ceramiki, stali i tkaniny, a relacje pomiędzy ich kolorami i wymiarami wypełniają sale wystawowe willi na Goyki 3, na nowo przywołując wrażenie jej domowości. Wystawa Alicji Bielawskiej jest częścią tegorocznego programu sztuk wizualnych Goyki 3 Art Inkubatora, poświęconego opiece i robieniu rzeczy razem. W sobotę, 7 maja, w godz. 10.00-14.00 odbędą się warsztaty z Alicją Bielawską „Osobiste historie przedmiotów”.

Uczestnicy warsztatów sięgną do własnej pamięci i spróbują wywołać obrazy ważnych dla nich obiektów. Za pomocą różnych narzędzi wizualnych i tekstowych będą przywoływać dane przedmioty i związane z nimi historie. Zarezerwuj miejsce.

Również w sobotę, w godz. 10.00-17.00 Art Inkubator zaprasza na warsztaty dla nauczycieli: od recytacji do spektaklu - analiza form teatralnych, prowadzone przez Tomasza Domagałę. Celem warsztatów jest zapoznanie się ze strukturą recytacji i dzieł teatralnych w celu głębszego zrozumienia mechanizmów teatru, zdobycie świadomości odrębności tych gatunków. W czasie zajęć będą analizowane fragmenty wybranego spektaklu w celu zapoznania się z głównymi elementami form teatralnych. Analiza potrzebna będzie do zastanowienia się, jak odczytywać teatralne znaki i ich rolę w komunikacji z myśleniem Twórców i istotą tego, co chcą za pomocą recytowanego fragmentu czy wiersza lub spektaklu powiedzieć. Kup bilet

W poniedziałek, 9 maja, o godz. 20.30, Podjazd na Goyki - Koncert Michała Kowalonka w ramach „Song Writer Festival Sopot”.

Songwriter Festival Sopot - Podjazd na Goyki to inicjatywa, która powstała w czasie pandemii w mieszkaniu w Sopocie na ul. Podjazd. W czasie, gdy koncerty zostały odwołane, z miłości do muzyki na żywo, koncerty odbywały się w domu na ulicy Podjazd w Sopocie. Razem z Borówka Music, zorganizowano 7 koncertów. Frekwencja była tak duża, że powstał pomysł, aby przenieść to wydarzenie w tej samej formie do Parku na Goyki. Przy wsparciu Miasta Sopotu, oraz Goyki 3 Art Inkubator, odbędzie się 8 koncertów, w każdy poniedziałek począwszy od 9 maja! Odbędą się one w parku, przylegającym do budynku przy ul. Goyki 3. Koncerty są bezpłatne. Na miejscu obowiązują zasady jak na HomeGig'u.

Więcej informacji i szczegółów dotyczących wydarzeń znaleźć można na stronie: www.goyki3.pl.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...