Międzynarodowy festiwal Mundus Cantat

Chór żeński. Kilkanaście kobiet w jasnych sukniach
Chór żeński Harmonia Sphaerarum (Gniew). Fot. materiały prasowe festiwalu Mundus Cantat

18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat Sopot 2022 odbędzie się w dniach 21-29 maja. Do Sopotu przyjedzie 13 zespołów z całego świata, m.in. z Angoli, Filipin, Łotwy. Uczestników oceni profesjonalne, międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Marcina Tomczaka z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W ramach festiwalu odbędą się również koncerty towarzyszące w sopockich kościołach, Muszli Koncertowej oraz w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. W programie festiwalu są również dwa barwne i widowiskowe wydarzenia. Po raz pierwszy organizatorzy festiwalu zaproszą słuchaczy na Chóralny Spacerownik „Śladami Wielkich Sopocian” (21 maja), który będzie połączeniem spaceru historycznego po Sopocie z krótkimi koncertami w wyjątkowych miejscach, takich jak willa Jünckego, Teatr Atelier czy odtworzona z okazji 120-lecia Sopotu Altana Kollatha. Muzycznemu spacerowi będą towarzyszyć historie o znanych sopocianach, które opowie Olga Krzyżyńska, malarka, graficzka, dziennikarka, gedanistka. Po dwóch latach do Sopotu wraca również Parada Chórów – multikulturowa, rozśpiewana i kolorowa parada która przejdzie ul. Bohaterów Monte Cassino w piątek, 27 maja, (początek o 16.30) i zakończy się Ceremonią Otwarcia i koncertem w muszli koncertowej na molo. 

Na Koncercie Finałowym 28 maja 2022 w auli Wydziału Ekonomicznego UG, wystąpi chór ASBeek ze Szkoły Muzycznej w Płocku, laureat Sopockiej Mewy na ubiegłorocznym festiwalu. Ponadto zaprezentują się również laureaci tegorocznej odsłony festiwalu.

W trakcie trwania festiwalu wielokrotnie zabrzmi utwór: „Modlitwa za Ukrainę” autorstwa Mykoli Lisenko, który dedykowany będzie walczącym o swój kraj Ukraińcom oraz tym wszystkim, którzy włączyli się w pomoc potrzebujących w ostatnim czasie.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Szczegółowy program festiwalu znaleźć można na stronie Mundus Cantat oraz na festiwalowym FB.

 

Fot. materiały prasowe Mundus Cantat

 

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...