Festiwal „Wieloświaty” od 20 maja w Sopotece

Robot ułożony z książek na fotelu
Fot. Sopoteka

Spotkania z autorami, sesje RPG z mistrzami gry z Pomorza, strefa planszówek, konsole z grami, stoiska z książkami i podręcznikami RPG. W dniach 20-22 maja Biblioteka Sopocka zaprasza na pierwszą edycję festiwalu historii fantastycznych „Wieloświaty”. Gośćmi wydarzenia będą Radek Rak, Anna Kańtoch, Paulina Hendel, Łukasz Orbitowski, Robert M. Wegner oraz Michał Gołkowski. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Według jednego z mistrzów fantastyki, Terry’ego Pratchetta, biblioteka to miejsce, w którym książki są w stanie nagiąć czas i przestrzeń. Idąc tropem Pratchetta Biblioteka Sopocka zdecydowała się na podjęcie stanowczego kroku w celu ustalenia, jak bardzo mogą zostać one nagięte i 20 maja otwiera drzwi do fantastycznych Wieloświatów. 

Festiwal Historii Fantastycznych „Wieloświaty” to pierwszy tego typu festiwal organizowany przez Bibliotekę Sopocką. Dzięki współpracy z wydawnictwami i lokalnymi partnerami Bibliotece udało się zaprosić autorów i gości, którzy przypomną czytelnikom, że fantastyka jest gatunkiem obfitującym w świetną prozę.  

– Do udziału w festiwalu udało nam się zaprosić najbardziej uznanych autorów prozy fantastycznej, którzy udowadniają, że jest to gatunek sprzyjający kreatywności, a jego granice wyznacza właściwie tylko wyobraźnia i kunszt pisarzy. Radek Rak, Anna Kańtoch, Lukasz Orbitowski czy Robert M. Wegner to autorzy, którzy już dawno pokazali, że szufladkowanie literatury fantastycznej jako niszowej nie ma sensu. Po ich książki sięga każdy, kto szuka dobrej, wielowymiarowej prozy – mówi Dagny Kurdwanowska, z Sopoteki,  współtwórczyni „Wieloświatów”. 

Festiwal „Wieloświaty” otworzy spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, w piątek 20 maja. W sobotę Biblioteka gościć będzie Paulinę Hendel, Roberta M. Wegnera i Michała Gołkowskiego. W ostatni dzień festiwalu zaplanowano spotkania z Radkiem Rakiem i Anną Kańtoch. 

W czasie trwania festiwalu Biblioteka Sopocka przygotowała również dodatkowe atrakcje: strefę planszogrania współorganizowaną z licznymi partnerami i patronami, gry RPG prowadzone przez profesjonalnego „Mistrza Podziemi” czy grę miejską organizowaną przez lokalną firmę eventową Draka. 

Wydarzenia festiwalowe odbędą się w Sopotece (ul. Tadeusza Kościuszki 14) w Sopocie w dniach 20-22 maja. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 

Organizator: Biblioteka Sopocka 

Partnerzy „Wieloświatów": Miasto Sopot, Muzeum Sopot, Statek Pirat, Sopot Centrum, powergraph, PRB, Hengal, Rare Printed Gear, Kartografia Niepraktyczna, Legimi, inkBOOK. 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...