Co się dzieje z moją mamą? Przyjdź na warsztaty dla opiekunów

Młoda uśmiechnięta kobieta przytula straszą
Fot. Łukasz Cielebański

Co się dzieje z moją mamą? Nie mogę porozumieć się z tatą – przed takimi problemami stają bliscy osób chorych na chorobę Alzheimera lub inne otępienie. Dom Pomocy Społecznej w Sopocie i Fundacja Dementia Action Alliance Polska zapraszają na koleją edycję bezpłatnych warsztatów dla opiekunów. Cotygodniowe spotkania odbywać się będą do 14 czerwca.

Żyjąc z chorym dostrzegamy szereg  niepokojących objawów: zmianę  upodobań i nastroju, czasem agresywne zachowanie. Dodatkowo słabszy wzrok, słuch, orientacja w otoczeniu, problemy z pamięcią. Chory staje się podejrzliwy, nie działa racjonalnie, traci umiejętności samoobsługi.

O demencji (otępieniu) wiemy już bardzo dużo. Opieka nad chorym to trudne zadanie, a ta wiedza pozwala zaplanować opiekę i przygotować się na niechybne zmiany.

Dom Pomocy Społecznej w Sopocie i Fundacja Dementia Action Alliance Polska zapraszają na koleją edycję bezpłatnych warsztatów dla opiekunów osób chorych na chorobę Alzheimera i inne otępienia. Spotkania będą odbywać się w DPS przy ul. Mickiewicza 49, w każdy wtorek do 14 czerwca o godz. 13.00.

Załączniki

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...