Poczytaj mi, czyli Tydzień Czytania Dzieciom

Grupa ludzi na placu, trzymają transparent z kolorowym napisem.
Fot. materiały Biblioteki Sopockiej

Na przełomie maja i czerwca w Minitece i Parku na Goyki odbędzie się wyjątkowa akcja zorganizowana dla uczczenia XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Muzyk, aktorka, strażacy i policjantka poczytają dzieciom fragmenty ulubionych książek i opowiedzą o swojej pracy. Zapraszamy do Miniteki i Parku na Goyki. od 30 maja do 3 czerwca.

Każdego dnia, od 30 maja do 3 czerwca, fragmenty ulubionych książek czytać będą dzieciom przedstawiciele różnych zawodów. W akcji udział wezmą policjantka i strażacy, ale również ludzie ze świata kultury i sztuki. Spotkania zostaną urozmaicone dodatkowymi atrakcjami. Dzieci zostaną zaproszone do rozmów o pracy gości, wysłuchają pogadanek na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, a także będą mogły wziąć udział w muzycznych animacjach.  

• 30 maja o godz. 17.00 w Minitece dzieciom czytać będzie Małgorzata Kortalla, policjantka, która opowie też dzieciom o tym, jak bezpiecznie spędzać wakacje. 

• 31 maja o godz. 17.00 Minitekę odwiedzą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie. Podczas spotkania dzieci posłuchchają fragmentów ulubionych w interpretacji strażaków, a także porad na temat bezpieczeństwa i na własne oczy zobaczą elementy wyposażenia strażackiego.  

• 1 czerwca o godz. 16.30 w czasie festynu z okazji Dnia Dziecka w parku na Goyki dzieci usłyszą fragmenty książek w interpretacji bibliotekarzy Biblioteki Sopockiej. Podczas festynu nie zabraknie także wielkich baniek, zajęć plastycznych i zabaw ruchowych.   

• 2 czerwca o godz. 17.00 w Minitece dzieciom czytać będzie będzie Małgorzata Brajner, aktorka Teatru Wybrzeże.  

• 3 czerwca o godz. 12.00 w akcji głośnego czytania weźmie udział Agata Świętoń, muzyk. Zajęcia w Minitece zostaną wzbogacone o muzyczną animację dla najmłodszych (dzieci do lat 5).  

Na wydarzenia obowiązują zapisy pod numerem tel.: 519 720 620. Link do wydarzenia na FB: Miniteka 

Akcja jest częścią projektu „Poczytaj mi” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Koordynatorką akcji jest kierownik Miniteki Joanna Kujawska-Frejlich.  

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...