Uwaga, nad morzem będzie mocno wiać

Morze z falami, w tle molo
Fot. Monika Gołębiewska

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni prognozuje, że w piątek, 20 maja od godz. 19.30 do soboty 21 maja, do godz. 19.30 może wystąpić silny wiatr, nad samym morzem porywy do 100 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Miejscami burze, możliwy grad. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, po północy wzmagający się do dość silnego i silnego, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, nad samym morzem porywy do 100 km/h, z kierunków wschodnich, nad ranem skręcający na północno-zachodni i zachodni.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po południu również miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe burze. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami silny od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, nad samym morzem porywy do 100 km/h, po południu słabnący, północno-zachodni i zachodni.

Apelujemy, by na siebie uważać oraz zabezpieczyć rzeczy, które znajdują się np. na balkonach.

Jeżeli zauważą Państwo coś niebezpiecznego, połamane drzewa czy elementy infrastruktury, najlepiej dzwonić na alarmowy numer 112. Tam dyspozytor przekaże zgłoszenie odpowiednim służbom.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...