Jeździecka Liga Mistrzów po raz czwarty w Sopocie!

dwóch jeźdźców siedzi na koniach
Fot. photomonskoo.com

Najlepsze drużyny pierwszej dywizji cyklu Longines FEI Jumping Nations Cup wystartują na sopockim Hipodromie w dniach 9-12 czerwca. Na entuzjastów skoków przez przeszkody czekają cztery, intensywne dni, rywalizacji na najwyższym poziomie.

CSIO5* Sopot Horse Show to dla europejskiej dywizji drugi przystanek na trasie najstarszego jeździeckiego cyklu, Pucharu Narodów, którego finał odbędzie się w październiku w Barcelonie. W programie przewidziano aż 11 konkursów, w których łączna pula nagród wyniesie ponad 2 miliony złotych. Główny konkurs indywidualny, Grand Prix zaplanowany jest na piątkowe popołudnie, natomiast do rywalizacji drużynowej zawodnicy przystąpią w niedzielę 12 czerwca. Tytułu najlepszego zespołu bronić będzie reprezentacja Niemiec, która w zeszłym roku przerwała passę zwycięstw ekipy belgijskiej, niepokonanej w Sopocie od 2018 roku. Emocji w niedzielny poranek na pewno nie zabraknie. Na listach startowych zobaczymy najlepsze zespoły europejskie w tym m.in. reprezentację Irlandii, która w wymarzonym stylu rozpoczęła sezon i ma na swoim koncie już dwa drużynowe zwycięstwa.

Pięć i dwie gwiazdki
W tym roku po raz pierwszy, obok najwyższych rangą zawodów 5 gwiazdkowych, odbędą się konkursy w ramach CSI2*. Dla publiczności to o 3 konkursy więcej do oglądania, a dla polskich zawodników idealna okazja do wystartowania wśród najlepszych zawodników z całego świata. Wysokie loty będą nam towarzyszyć już od pierwszego konkursu, zawodnicy będą musieli pokonać parkur składający się z przeszkód o wysokości 140 cm! Każdego dnia obejrzeć będzie można klasy, w których rywalizacja toczyć się będzie również o punkty do rankingu Longines, na podstawie którego, co miesiąc ogłaszany jest najlepszy zawodnik trwającego sezonu. Piątkowe Grand Prix oraz niedzielny Puchar Narodów to crème de la crème sopockiego CSIO5* - wysokość przeszkód sięgnie 160 cm - tego z pewnością nie można przegapić!

Mały, wielki sport - CSIO Sopot Young Stars
Zimowy sezon młodzi adepci jeździectwa poświęcili na udział w kwalifikacjach rozgrywanych w całym kraju podczas ogólnopolskich zawodów Dzieci i Młodzieży. Najlepsze pary wyłonione podczas całego cyklu, zobaczymy na głównej arenie podczas tegorocznej edycji CSIO Sopot Young Stars. W programie znajdą się aż 4 konkursy o mocno urozmaiconej formie. Publiczność będzie mogła kibicować młodym zawodnikom m.in. w konkursie przebieranym czy konkursie drużynowym rozgrywanym na zasadach Pucharu Narodów. Zawody te tworzą niesamowitą atmosferę, pozwalając najmłodszym jeźdźcom posmakować wielkiego sportu startując wśród ich idoli.

Poza parkurem
CSIO5* Sopot Horse Show to nie tylko sportowa rywalizacja, w tym roku w programie przewidziano wiele dodatkowych atrakcji, z których skorzystać będzie można przez cały dzień. Obok areny głównej na odwiedzających czekać będzie strefa ekspozycyjna ze sprzętem jeździeckim, rękodziełem oraz lokalnymi wyrobami, strefa gastronomiczna, w której znajdziemy najlepsze trójmiejskie foodtrucki, a także pełna atrakcji strefa dla najmłodszych. Dodatkowo w sobotę w programie po raz pierwszy aukcja obrazów poprowadzona przez Cosma Gallery oraz prawdziwy debiut - aukcja źrebiąt polskiej hodowli Mevita foal & embrio auction.

Bilety na wydarzenie dostępne w serwisie tobilet.pl oraz w kasach, w dniach 9-12 czerwca. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na stronie CSIO Sopot, a także na Facebooku i Instagramie /csio5sopot/. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...