Zakopane – dobre emocje!

Fot. materiały prasowe

Miasto Zakopane, Miasto Sopot oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają na inaugurację letniej odsłony kampanii „Zakopane – dobre emocje”, która odbędzie się 27 maja 2022 r. w Sopocie. Zapraszamy, m.in. do parku przy Goyki 3, Państwowej Galerii Sztuki i muszli koncertowej przy molo.

Zakopane – dobre emocje to kampania promująca różnorodność i dziedzictwo stolicy Tatr, gdzie każdy odnajdzie lub odkryje na nowo nieoczywiste miejsca i zachwycające zakątki. Wypoczynek w Zakopanem to gwarancja wyłącznie dobrych emocji. Atmosfera miasta oraz gościnność jego mieszkańców sprawiają, że jest ono jednym z najchętniej wybieranych miejsc do aktywnego odpoczynku, obcowania z naturą i bogatą kulturą. W tym roku, w ramach inauguracji sezonu letniego, Zakopane zaprasza do Sopotu, od wielu lat miasta partnerskiego stolicy Tatr, aby w nadmorskim klimacie celebrować nadchodzący sezon wakacyjny i wspólnie odkrywać Dobre Emocje.

– Sopot i Zakopane od wielu lat łączy partnerstwo. Wiosną nad morzem otwieramy wspólnie sezon letni, a zimą sezon zimowy na Podhalu. Partnerstwo miast to jednak dużo więcej: wymiana kulturalna, współpraca szkół, sport i wypoczynek dzieci i młodzieży czy promocja naszych miast – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Sam kocham góry i odwiedzam Zakopane tak często jak to możliwe. Tym razem to Zakopane przyjedzie do Sopotu, więc zachęcam do odwiedzin – dodaje prezydent Sopotu.

W programie: 

• godzina 12.00 – Występ góralski Hanki Rybki z Zespołem – muszla koncertowa przy molo w Sopocie,

• godzina 14.00 – Zakopane w pigułce – multimedia – Informacja Turystyczna, Dworcowa 4 /Plac Zdrojowy 2,

• godzina 17.00 – Otwarcie wystawy Foto z misiem –  Zakopiański Festiwal Literacki, Art Inkubator, Goyki 3 (park),

• godzina 18.00 – Wernisaż wystawy Góry – Morze – Morze – Góry; pokaz filmu „Artyści Zakopiańscy”, Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...