VI Sopockie Wieczory Organowe [AKTUALIZACJA]

Molo w Sopocie o zmierzchu
Fot. materiały prasowe

Sopockie Wieczory Organowe to kameralne koncerty skierowane do szerokiej publiczności, która obok wysłuchania utworów, będzie miała możliwość oglądania pracy artystów na ekranie ustawionym przed ławkami, a także zgłębienia informacji o wykonywanych utworach i okolicznościach ich powstania.

Cechą koncertów organowych jest to, że wykonawcy (organisty i solisty) nie widać. Na Sopockich Wieczorach Organowych będzie odwrotnie. Słuchacze nie tylko usłyszą koncert, lecz również zobaczą z bliska, jak wygląda praca artystów.

VI Sopockie Wieczory Organowe odbędą się w dniach:

  • 5 czerwca (niedziela), godz. 16.30 – „Z nut i z wyobraźni”, Krzysztof Grzybowski (klarnet), Mateusz Rzewuski (organy);
  • 19 czerwca (niedziela), godz. 16.30, „Polska i zagraniczna muzyka organowa”, Zbigniew Gach organy;
  • 26 czerwca (niedziela), godz. 16.00, „Trąbka i organy – duet doskonały”, Adam Stachowiak (trąbka), Adam Sadowski (organy);
  • 3 lipca (niedziela), godz. 16.00, „Głos ukraińskiej duszy”, Julia Liebiuk sopran, Adam Sadowski organy. Będzie to finałowy koncert w ramach tegorocznych VI Sopockich Wieczorów Organowych, które organizuje stowarzyszenie Promień Sztuki. W programie pieśni ukraińskie, w tym ukraińska muzyka ludowa. Koncert prowadzony będzie w języku polskim i ukraińskim. Zapowiedź ukraińską odczytają dwie 9 letnie dziewczynki, uchodźczynie z Nowej Odessy k. Mikołajewa. 

Koncerty odbędą się w kościele św. Jerzego w Sopocie przy ul. Tadeusza Kościuszki 1. Wstęp jest wolny. Każdy koncert trwa ok. 45 minut.

  • Prowadzenie koncertów: Ludmiła Bečka-Sadowska
  • Dyrektor artystyczny: Adam Sadowski
  • Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Sopotu
  • Realizacja projektu: Stowarzyszenie zwykłe Promień Sztuki
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...