Poznaj zielone ciekawostki Zajęczego Wzgórza

Powalone drzewo w lesie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Bezpłatne warsztaty poświęcone sopockiemu rezerwatowi przyrody – Zajęcze Wzgórze, organizowane przez Fundację Rozwoju UG z udziałem edukatorów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, to propozycja na ekologiczne spędzenie piątku 10 czerwca. Zapraszają Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wraz z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Warsztaty wystartują o godz. 9.00 w budynku Wydziału Zarządzania UG, ul. Piaskowa 9, za Wydziałem Ekonomicznym. Pierwsza część to prelekcja w sali – czas trwania ok. 20-30 minut. Po tym uczestnicy przejdą do rezerwatu (ok. 30 minut spacerem) i na miejscu odbędą się warsztaty terenowe. Dwie grupy wezmą udział w zajęciach trwających 45-60 minut. Dzięki edukatorom Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego uczestnicy zapoznają się z walorami i unikatowymi siedliskami chronionymi w Rezerwacie Przyrody Zajęcze Wzgórze.  

Warsztaty adresowane są głównie do mieszkańców i działkowców, których prywatne posesje lub działki są w pobliżu rezerwatu, organizacji pozarządowych, przedstawicieli samorządów, nauczycieli, pracowników samorządowych odpowiedzialnych za ochronę przyrody, mieszkańców gminy, w której jest rezerwat.

Liczba miejsc w sali jest ograniczona (50 osób), dlatego chętne osoby organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności pod numerem tel.: 508 702 816, Kamila Szmidt.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...