Bezdomność kobiet w Polsce. Spotkanie w Sopotece

Otwarta książka stojąca na drewnianym stole.
Fot. Biblioteka Sopocka

Sopoteka zaprasza na spotkanie autorskie z Sylwią Górą wokół książki „Kobiety, których nie ma. Bezdomność kobiet w Polsce”. Spotkanie z autorką odbędzie się w czwartek, 23 czerwca, o godzinie 18.00.

Książka „Kobiety, których nie ma. Bezdomność kobiet w Polsce”, dotyczy Polek bezpośrednio dotkniętych przez kryzys. Autorka porusza kwestie często omijane przez mainstreamowe media, gdy mowa o bezdomności, takie jak menstruacja czy ciąża. Kim są kobiety, których społeczeństwo wolałoby nie widzieć? Sylwia Góra oddaje im głos na kartach swojej książki. Spotkanie poprowadzi Ewa Lewandowska, dyrektor Biblioteki Sopockiej.

Sylwia Góra – kulturoznawczyni, literaturoznawczyni, doktorka nauk humanistycznych, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, autorka książki „Ewa Kierska. Malarka melancholii" [Universitas 2020], animatorka kultury, współorganizatorka Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!, miłośniczka literatury pisanej przez kobiety oraz biografii nieznanych i zapomnianych artystek. Stale współpracuje z Kulturą Liberalną.

Spotkanie w Sopotece rozpocznie zbiórkę środków higieny osobistej dla kobiet w kryzysie bezdomności. Zbiórka potrwa do 30 czerwca.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...