Nowe drzewa w Sopocie

Czwórka ludzi z łopatami sadzi drzewo.
Na zdjęciu, od lewej: Monika Sawicka, ZDiZ Sopot, Aleksandra Gosk, sopocka radna, Tomasz Lipiński, radny, Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. Fot. UMS

Grab pospolity, sosna, dąb szypułkowy czy dawidia chińska to tylko niektóre z gatunków, jakie posadzone zostaną w najbliższym czasie w Sopocie. W ciągu 2 tygodni, przy sopockich deptakach i ulicach dosadzonych zostanie 69 drzew.

Plan nasadzeń zakłada posadzenie w Sopocie kolejnych 69 drzew, w różnych lokalizacjach. Nowe drzewa to m.in. grab pospolity, sosna zwyczajna, dawidia chińska, jesion wyniosły, robinia akacjowa, olsza czarna czy dąb szypułkowy. Prace nasadzeniowe potrwają około 2 tygodni. Oprócz posadzenia wykonane zostaną również zabiegi mikoryzowania drzew i pielęgnacja, która będzie prowadzona przez 36 miesięcy. Wykonawcą zamówienia jest wyłoniona w przetargu firma Markflor Sp. z o.o. z Krakowa. Cena brutto: 218 322 zł.

Warto podkreślić, że powierzchnia sopockich parków to 26 ha, skwery i zieleńce 24 ha, zieleńce przy trasach komunikacyjnych 11 ha. W sumie, w latach 2014-2021, w Sopocie posadzonych zostało blisko 2 tys. drzew.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...