Paraujeżdżenie i ujeżdżenie. Mistrzostwa Polski na Hipodromie

Jeździec na koniu
Marcin Woldański. Fot. materiały prasowe

Zawody rangi mistrzowskiej to zawsze wielkie wydarzenie sportowe. Hipodrom Sopot, jako jeden z najnowocześniejszych i najprężniej działających ośrodków jeździeckich w Polsce, po raz kolejny otrzymał od Polskiego Związku Jeździeckiego prawo do organizacji Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu w kategorii kuców oraz w jedynej jeździeckiej dyscyplinie parasportowej – paraujeżdżeniu. Zawody potrwają od 17 do 20 czerwca.

Paraujeżdżenie na stałe zagościło w Sopocie. Na co dzień na Hipodromie tę dyscyplinę trenuje zawodniczka Sopockiego Klubu Jeździeckiego, Aleksandra Wołkowicz-Śliwka. Zawody te są również bardzo ważne dla uczestników zajęć hipoterapii oraz osób z niepełnosprawnościami, które w ten sposób być może uda się zachęcić do podjęcia aktywności, wyjścia z domu i – przede wszystkim – uwierzenia we własne siły.

Zawody kuców, czyli skierowane do młodych zawodników, to naturalna kontynuacja funkcji edukacyjnej, jaką pełni Hipodrom. Obecnie, w szkołach jazdy działających w Sopocie, naukę pobiera ponad tysiąc młodych osób, spośród których wiele decyduje się na podjęcie kariery sportowej. Hipodrom to nie tylko najbardziej aktywny ośrodek sportów jeździeckich w Polsce, ale także kuźnia talentów, a zawody rangi mistrzowskiej są ukoronowaniem całorocznego cyklu zawodów.

Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu na Kucach i MP w Paraujeżdżeniu potrwają trzy dni, od 17 do 20 czerwca. Wstęp na Hipodrom jest bezpłatny, a szczegółowy program można znaleźć na stronie: Zawody konne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...