Słońce, plaża, wypoczynek, kosz…

Turystka wypoczywająca w koszu plażowym, w tle inni plażowicze i molo
Fot. Fotobank.PL/UMS

Od dwóch lat w wakacje zapraszamy turystów i mieszkańców Sopotu do relaksu i odpoczynku w rattanowych koszach, które idealnie chronią przed słońcem lub wiatrem. Kosze są repliką sopockich koszy z 1915 r., od 1 lipca można je wypożyczać przy wejściu na plaże nr 23.

Z koszy będzie można korzystać aż do 31 sierpnia. W dni pogodne dostępne będą od godz. 9.00 do 18.00. Koszt wypożyczenia to 47 zł* za dzień lub 10 zł za godzinę. Dla mieszkańców Sopotu posiadających aktualną Kartę Sopocką to 5 zł za godzinę lub 30 zł* za cały dzień.

*Dzień liczy się od momentu wypożyczenia do godziny zamknięcia, czyli 18.00.

Piękne, wygodne kosze plażowe można wypożyczać na miejskiej plaży przy wejściu nr 23. Kosze są ręcznie wykonane z naturalnego materiału – oryginalnego indonezyjskiego rattanu i swoim wyglądem przypominają te, które na początku XX w. gościły na sopockiej plaży.

– Kosze plażowe nad brzegiem morza to widok, który wielu z nas z sentymentem wspomina. Sopot wrócił do tej tradycji i znów odwiedzający kurort turyści oraz oczywiście mieszkańcy mogą relaksować się na plaży w pięknych koszach. Cieszymy się, że pomysł się spodobał, zapraszamy również w tym sezonie – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.

Obsługą zajmują się pracownicy Spółdzielni Socjalnej Kooperacja. Powołana m.in. przez Urząd Miasta Sopotu i organizacje pozarządowe Kooperacja powstała w 2014 r. i umożliwia osobom pozostającym bez pracy oraz osobom wykluczonym społecznie aktywizację zawodową, a także reintegrację społeczną osób zatrudnionych w spółdzielni. Do pracowników Kooperacji należy wypożyczanie koszy, a także dbanie o nie: składowanie, transportowanie, utrzymywanie w należytym stanie oraz dezynfekowanie.

Pieniądze za wynajem koszy trafiają do Spółdzielni Socjalnej Kooperacja, która prowadzi także sklepy charytatywne LUK LUK i Dom Gościnny LUK LUK. Misją Spółdzielni jest dawanie drugiej szansy w życiu poprzez pracę osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym czy z niepełnosprawnościami. Kooperacja finansuje szkolenia i rozwój pracowników, tworzy także nowe miejsca pracy.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...