Jubileusz Krzesimira Dębskiego – Koncert w Operze Leśnej

Orkiestra w czasie grania koncertu
Warsaw Impressione Orchestra oraz Krzesimir Dębski. Fot. materiały prasowe BART

Krzesimir Dębski 50-lecie swoje pracy artystycznej świętować będzie w sopockim amfiteatrze. W programie Koncertu Muzyki Filmowej, który odbędzie się w Operze Leśnej w niedzielę, 24 lipca, między innymi: kompozycje Krzesimira Dębskiego, Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy Ennio Morricone oraz Hansa Zimmera. Bilety w sprzedaży, posiadacze Karty Sopockiej kupią je taniej.

W niedzielę, 24 lipca o godzinie 20.00 rozpocznie się Koncert Muzyki Filmowej połączony z jubileuszem 50-lecia pracy artystycznej Krzesimira Dębskiego, wybitnego kompozytora, skrzypka jazzowego, dyrygenta, aranżera i producenta muzycznego. Na scenie wystąpią między innymi: Milena Lange (sopran), Damian Wilma (baryton), Weronika Sur (akordeon) oraz Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Krzesimira Dębskiego. Wydarzenie poprowadzi Laura Łącz.

Koncert jest nowym projektem muzyki filmowej z udziałem kilkudziesięcioosobowej orkiestry, znakomitych wokalistów i świetnej akordeonistki. Publiczność usłyszy przeboje znane z popularnych ekranizacji. Jedną z nich będzie „Dumka na dwa serca”, którą skomponował Krzesimir Dębski do adaptacji powieści Henryka Mickiewicza „Ogniem i mieczem”. Będą popularne suity filmowe z takich produkcji jak: „W Pustyni i w puszczy”, „Stara Baśń, „1920 Bitwa Warszawska”. „Przygody Pana Michała”, „Zapach Kobiety”, „Gladiator”, „Ojciec Chrzestny” czy „Dziewiąte Wrota” i wiele innych.

Muzyk wszechstronny

Krzesimir Dębski to wszechstronny kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny. Nagrał ponad trzydzieści płyt dla wielu prestiżowych wytwórni płytowych. Skomponował ponad pięćdziesiąt utworów symfonicznych i kameralnych. Jest autorem muzyki do ponad pięćdziesięciu filmów fabularnych oraz dokumentalnych, między innym do „Ogniem i Mieczem”, za którą otrzymał nagrodę Międzynarodowej Akademii Filmowej Philip Award.

W latach 90-tych podjął działalność dyrygencką, a jego dyskografia jako dyrygenta obejmuje kilkanaście tytułów, na przykład z muzyką filmową dla Sony Classical. Prowadził koncerty z udziałem międzynarodowych gwiazd, kich jak: José Carreras, José Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty, Mark O'Connor, John Blake i Nigel Kennedy.

Warto przypomnieć, że artysta posiada dorobek w dziedzinie muzyki współczesnej. Tworzy kompozycje zarówno awangardowe, eksperymentalne, jak i klasycyzujące, utrzymane w folklorystycznych stylizacjach. Krzesimir Dębski napisał dwie symfonie, cztery koncerty fortepianowe oraz trzy skrzypcowe. Jest również twórcą dzieł oratoryjnych, na przykład „Poemat o mieście Lublinie” do słów Józefa Czechowicza.

Bilety

Zapraszamy do wspólnego świętowania tego wyjątkowego wydarzenia. Bilety w atrakcyjnych cenach: 59, 79, 99,129 złotych dostępne są online na stronie BART - interticket lub w Kasie Opery Leśnej.

Posiadacze Karty Sopockiej mogą kupować bilety ze zniżką w sektorach A,D, E, F, I. Cena biletu dla jednej osoby na Kartę Sopocką to 39 złotych. Serdecznie zapraszamy!

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...