Anna Kiełbasińska z SKLA zwyciężyła w Diamentowej Lidze!

Biegaczka na bieżni. Pozuje unosząc nad głowę niebieską flagę.
Anna Kiełbasińska (SKLA). Fot. Sopocki Klub Lekkoatletyczny

Anna Kiełbasińska wygrała jeden z najbardziej prestiżowych mityngów na świecie – Diamentową Ligę w Sztokholmie. W biegu na 400 m metrów uzyskała czas 50,60 s. To przedostatni start naszej zawodniczki przed Mistrzostwami Świata w Oregonie (USA).

Zawody w Sztokholmie odbyły się w czwartek, 30 czerwca. Diamentowa Liga to najbardziej prestiżowe zawody lekkoatletyczne na świecie, a Polki, zwłaszcza zawodniczki startujące w barwach Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, odniosły na nich najwięcej sukcesów.

Diamentową Ligę wygrały dotychczas: Angelika Cichocka (Sztokholm, Rabat), Anna Rogowska (Eugene), Anna Kiełbasińska (Sztokholm) - wszystkie reprezentujące SKLA Sopot. Wśród triumfatorek były też Kamila Lićwinko (Birmingham) i Iga Baumgart-Witan (Bruksela, 2020).

Nieco wcześniej, na początku czerwca, Anna Kiełbasińska wystartowała w 98. Mistrzostwach Polski PZLA w Suwałkach. Biegaczka SKLA wróciła do Sopotu ze srebrnym medalem za bieg na 400 m, co zapewniło jej bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w biegach indywidualnych 400 m i sztafetowych 4x400 m. 

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...