Inwestycje, remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Ulica, na pierwszym planie znak: roboty drogowe.
Fot. Anna Rezulak KFP/UMS

W dniach od 4 do 9 lipca br. na terenie Sopotu realizowane będą prace drogowe, remonty i inwestycje, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym. Warto zwrócić uwagę na znaki drogowe informujące o zmienionej organizacji ruchu.

Trwa kompleksowa przebudowa ul. 3 Maja. W obecnie realizowanym etapie, przebudowywany jest fragment od ul. Grunwaldzkiej (na razie bez skrzyżowania) do ul. Władysława IV. Remontowany fragment jest w całości wyłączony z ruchu.

• Od 20 czerwca br. zamknięty został wjazd z ul. Jana Sobieskiego w ul. 3 Maja.

• Ulica Książąt Pomorskich, na odcinku od ul. Jana III Sobieskiego do ul. Kazimierza Wielkiego, ma odwrócony kierunek ruchu. Objazdy poprowadzone są ulicami: T. Kościuszki i Chopina oraz Grunwaldzką. O szczegółach informują znaki.

W tym tygodniu wykonawca zaplanował: 

Na dolnym odcinku ulicy 3 Maja, pomiędzy ul. Karlikowską a ul. Okrzei, wykonawca kontynuowane będzie  układanie dwóch warstw podbudowy jezdni. Na tym odcinku budowany będzie chodnik po stronie numerów nieparzystych. Pomiędzy ulicami Okrzei i Sobieskiego wykonywane będzie korytowanie jezdni. Pomiędzy ul. Sobieskiego i Dębową, budowana będzie sieć wodociągowa.

Służba Drogowa będzie wykonywała następujące prace:

Roboty bitumiczne, czyli remonty fragmentów jezdni (w godz. 7.00-14.00):

• poniedziałek, 4 lipca, ul. Polna 20 w kierunku ul. Klenczona,
• wtorek, 5 lipca, ul. Abrahama 4 w kierunku ul. Żeromskiego,
• środa, 6 lipca, ul. Moniuszki w kierunku ul. 1 Maja,
• czwartek, 7 lipca, ul. Polna 20 w kierunku ul. Klenczona.

Roboty brukarskie (w godz. 7.00-14.00):

• ul. Zacisze – remont jezdni i chodników – całkowite zamknięcie odcinka jezdni;
• ul. Kolberga przy sklepie Merkus - bez utrudnień w ruchu samochodowym.

Trwa remont schodów prowadzących do ulicy Lipowej. W tym tygodniu prace będą kontynuowane, ale nie powinno to powodować utrudnień w ruchu.

W tym tygodniu zaplanowano cięcia sanitarne drzew rosnących przy ulicy Abrahama i alei Niepodległości (na wysokości stacji Shell).

Prace, o ile pogoda pozwoli, prowadzone będą w godzinach 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami. Bardzo prosimy o dostosowywanie się do informacji umieszczanych w rejonie prowadzonych robót.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...