„Czyste, Zielone Miasta”. Rodzinny ekopiknik przy Morskim Oku

Nastoletnia dziewczyna sadzi roślinę na polanie
Fot. materiały promocyjne

Zapraszamy mieszkańców Sopotu oraz turystów na zielony piknik ekologiczno-integracyjny, który odbędzie się 23 lipca przy Morskim Oku. W programie wydarzenia, które miasto organizuje razem ze Stowarzyszeniem: Program Czysta Polska, znalazło się m.in. wspólne sadzenie drzew, ekorozmowy, zabawy i konkursy dla dzieci czy warsztaty z segregacji odpadów.

Wszystko to w piknikowej, letniej atmosferze. Spotkajmy się w godz. 11.00-14.00 przy Morskim Oku, u zbiegu ul. Moniuszki i 1 Maja w Sopocie.

– Sopot jest bardzo zielonym miastem. Sukcesywnie odtwarzamy szpalery drzew, pojawiają się także nasadzenia w nowych miejscach – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Tereny zielone i parki zajmują w Sopocie ponad 60 proc. z ponad 17 km kw. powierzchni. Zieleń poprawia mikroklimat miejski i pozytywnie wpływa na jakość życia w mieście, a więcej drzew to także lepsza jakość powietrza. Serdecznie zapraszam więc na ekopiknik, w trakcie którego nasze miasto zyska kolejne piękne drzewa.

W programie: 

  • stoiska: Sopot Naturalnie, AQUA-Sopot i partnerów pikniku
  • ekowarsztaty i konkursy dla dzieci z nagrodami
  • strefa chilloutu na łonie natury
  • 12.00 – wspólne sadzenie drzew przez różne grupy sopocian
  • 13.00 – spacer z przewodnikiem, dr inż. architekt mgr sztuki Pauliną Borysewicz (wykładowczynią na Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych) po zielonych wzgórzach i dolinach Sopotu: wokół Morskiego Oka, przez Trójmiejski Park Krajobrazowy na Wzniesienie Strzeleckie – najlepszy punkt widokowy z panoramą na dolny taras Sopotu i zatokę.

Wstęp na piknik jest wolny. Zapraszamy!

Organizatorzy: Miasto Sopot, Stowarzyszenie: Program Czysta Polska

Partnerzy: AQUA-Sopot, ZDiZ Sopot, Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Młodzieżowa Rada Miasta, Uniwersytet III Wieku, Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie, Fundacja „Nasz Przyjazny Dom”, Fundacja Profilaktyki i Promocji Zdrowia Meander, Środowiskowy Domu Samopomocy w Sopocie

Partner medialny – Telewizja POLSAT

Wydarzenie na fb: Zielony piknik ekologiczno-integracyjny

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...