Turniej rugby na plaży, czyli 10. Sopot Beach Rugby

Dwóch rugbistów walczy o piłkę na plaży
fot. Karolina Konieczna

10. edycja Sopot Beach Rugby zostanie rozegrana w sobotę, 30 lipca, na plaży przy sopockim molo. Sopot Beach Rugby to jeden z największych turniejów tego typu na świecie. W ubiegłym roku wzięło w nim udział blisko 400 zawodniczek i zawodników z Polski i zagranicy. Początek o godzinie 10.00.

Turniej rozpocznie się w sobotę, 30 lipca, o godzinie 10.00. Do godziny 13.00 planowane są rozgrywki kobiet i amatorów. Natomiast o godzinie 14.00 ruszy rywalizacja mężczyzn. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 19.00. Rozgrywki prowadzone będą na dwóch boiskach usytuowanych na plaży przy molo w Sopocie, wejście nr 23. Po sąsiedzku zatem rywalizować będą drużyny złożone z utytułowanych rugbistów i rugbistek, znanych z ligowych boisk i kadr narodowych, drużyn zagranicznych, z ekipami amatorskimi, w których wystąpią sympatycy tej dyscypliny. Na wszystkich uczestników turnieju czekają, bez względu na osiągnięte wyniki, pamiątkowe medale SBR 2022. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Rugby 5-osobowe uchodzi za najszybszą i jedną z najbardziej widowiskowych gier zespołowych na plaży. Nieprzerwanie od 2013 r. turnieje w tej dyscyplinie organizuje w Sopocie Jarosław Hodura. Kolejne edycje są połączone z mającym już 30-letnią tradycję Memoriałem Edwarda Hodury. Legendarny trener Ogniwa zmarł w 1991 roku. Jego imieniem nazwany został sopocki stadion rugby, na którym swoje spotkania rozgrywają 11-krotni mistrzowie Polski, drużyna Ogniwa Sopot.

Sopot Beach Rugby cieszy się dużą popularnością wśród zawodników i kibiców. To widowiskowe wydarzenie było w minionych latach, na Sopockiej Gali Sportu, wyróżniane tytułem najlepszej imprezy sportowej roku.

XXX Memoriał Edwarda Hodury – X Sopot Beach Rugby został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego, który w minionych edycjach wielokrotnie osobiście uczestniczył w rozgrywkach.

Turniej został dofinansowany ze środków Miasta Sopotu. Partnerami strategicznymi są Miasto Sopot i sopocki MOSiR.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...