Wpadnij do Krakowa i zostań przyjacielem smoka

Fot. materiały promocyjne krakow.pl

Wawelski gad na zawołanie, harce i zabawy z drużyną wojów, letnie przekąski w smoczym wydaniu czy selfie ze średniowieczem w tle. W te wakacje Smok Wawelski jest w Krakowie wszechobecny, ponieważ ma ku temu ważny powód – jego słynna rzeźba, która strzeże pieczary pod Wzgórzem Wawelskim, jest już z nami okrągłe 50 lat. Jest więc co świętować.

Z tej okazji Kraków przygotował program letnich atrakcji, które nawiązują do najbardziej znanej miejscowej legendy – smok zapewnia, że da się polubić każdemu, kto odwiedzi jego miasto. Już teraz spacery po zmierzchu uatrakcyjnia widowiskowy mapping frontowej ściany pałacu Wielopolskich, a dzięki aplikacji „Smok w Krakowie” można zobaczyć, jak legendarna bestia przechadza się wśród zabytkowych kamienic. W pięciu miejscach w obrębie Wawelu i Rynku Głównego smoka można nawet nauczyć latać i zrobić sobie z nim selfie. Uczestnicy zabawy poznają smoczą legendę i ciekawostki związane z Krakowem.

Wielkimi krokami zbliża się kulminacyjne smocze wydarzenie – 14 sierpnia na krakowskich błoniach odbędzie się wielki piknik ze smoczym miasteczkiem, które zabierze gości w podróż do czasów króla Kraka, jego córki Wandy i dzielnego szewca. Średniowieczna osada zostanie zrekonstruowana przez grupę Wojów Nadwiślańskich i zaoferuje dzieciom i dorosłym doświadczenie  historii.

Zagra słowiańska kapela, swój fach pokażą rzemieślnicy: kowal, garncarz i mincerz, a śmiałkowie będą mogli spróbować swoich sił w zabawach plebejskich; historycznych gadżetów będzie można dotknąć, a nawet je przymierzyć. Przez miasteczko przejdzie smoczy korowód, a w namiotach serwowane będą wyjątkowe smakołyki – smocze lody, ciastka i chlebki, przygotowane przez lokalne firmy gastronomiczne.

W pobliżu Smoczej Jamy, na Wzgórzu Wawelskim, rozłożyła się plenerowa wystawa „Smoczy ogród”, na której zamieszkały fantastyczne stworzenia, wyrzeźbione wraz ze smokiem przez Bronisława Chromego. Do miejskich parków warto wybrać się na smoczy piknik, podczas którego dorośli mogą odpocząć, a najmłodsi rozwiązywać smocze zagadki. Na spragnionych wrażeń czeka bogata krakowska oferta kulturalna, sportowa i rekreacyjna.

A wszystko to w ramach miejskiej kampanii „Kraków Cię zasmoczy!” – dowiedz się więcej na www.krakow.pl.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...