Brasswood Fest vol. 0.2. Warsztaty, koncerty, parada i noc z muzyką

Fot. materiały prasowe BART

Na 2 scenach w Operze Leśnej wystąpią Skubas, Mikromusic Acoustic Trio, duet Wojciech Waglewski & Mateusz Pospieszalski. W supporcie usłyszymy debiutującego Maksa Łapińskiego. Koncert galowy to L.U.C. z orkiestrą Rebel Babel Ensemble wraz z udziałem wspomnianych solistów oraz Kasi Lins. Tego samego dnia odbędą się także otwarte warsztaty brassowe i tradycyjnie już – parada muzyczna, która przejdzie ulicą Boh. Monte Cassino w Sopocie. Nie zabraknie akcentu ukraińskiego – na eko-akustycznej scenie On Stairs oprócz Tęgich Chłopów i innych orkiestr wystąpi także chór Vyrij z Ukrainy. Bilety do nabycia na ebilet.pl. Współorganizatorem Brasswood Fest jest Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

5 SIERPNIA – KONCERTY „BRASSWOOD KORZENIE” NA MAŁYM MOLO

W różnych zakątkach Sopotu, pojawią się muzycy uliczni, którzy ubarwią muzyką przestrzeń miejską, zaś o godz. 20.00 na Małym Molo , w klimatycznym anturażu Zatoki usłyszymy akustyczne wykonanie znakomitej Kapeli Tęgie Chłopy, a także piękne głosy Ukraińskiego Chóru Vyrij. Brasswood "Korzenie" To cykl spotkań z etno i folkiem, który ma na celu promocję muzyki korzeni oraz wyprowadzanie jej do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Cykl realizowany jest z Narodowym Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje. Wstęp bezpłatny.

Adres: Restauracja Małe Molo - Aleja Franciszka Mamuszki 10, Sopot.

6 SIERPNIA – WARSZTATY, PARADA I FESTIWAL

Rebel Babel Brasswood Parade, to cykliczne wydarzenie, które otworzy muzyczne wrota brassowym brzmieniem wielu orkiestr. Ok. godz. 17.00 w Parku Północnym w Sopocie niemal setka muzyków spotka się na warsztatach brassowych, w których udział może wziąć każdy, kto przyniesie ze sobą instrument brassowy. Muzycy zagrają wspólnie: Deszcze Niespokojne, Manifest oraz Nim wstanie świt. Nuty do ściągnięcia ze strony rebelbabel.com. Projekt jest współfinansowana ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Jak mówi dyrektor artystyczny Brasswood, Łukasz L.U.C. Rostkowski – Zapraszamy wszystkich muzyków na nasze warsztaty, a potem do wzięcia udziału w paradzie i wspólnym koncercie. Zagrać może z nami każdy, kto gra na instrumencie dętym, perkusyjnym lub drewnianym. Czekamy na was w Parku Północnym!

Następnie na Placu Przyjaciół Sopotu, ok. godz. 17.45-18.00 odbędzie się koncert pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. Po koncercie orkiestra wyruszy główną arterią w Sopocie – ul. Boh. Monte Cassino. Kilkudziesięciu muzyków z instrumentami dętymi zacznie swój muzyczny marsz na placu Przyjaciół Sopotu, a zakończy pod Operą Leśną. Usłyszymy muzyków z formacji: Tęgie Chłopy, Rybacka Orkiestra Dęta z Jastarni, Powiatowa i Miejska Orkiestra w Chełmży z udziałem utalentowanych mażoretek, oraz bębniarzy z zespołu Cocodjembe. Brasswood Parade jest dostępny dla wszystkich.

Od 19.00 rozpocznie się koncert, na którym usłyszymy m.in.: Skubasa, duet Waglewski & Pospieszalski, Mikromusic Acoustic Trio, Maksa Łapińskiego w nastrojowych, kameralnych i akustycznych aranżacjach. Koncerty na scenie „Lasów” przeplecione zostaną brassowymi wykonami orkiestr na schodach Opery Leśnej. To jedna z niewielu okazji by usłyszeć zespoły w ich naturalnym brzmieniu. Nie zabraknie też energetycznego koncertu autora BrassWood Fest – Łukasza L.U.C. Rostkowskiego z orkiestrami Rebel Babel Ensemble oraz zaproszonymi solistami. Finałem koncertu będzie set Djski DJ NOZa wraz  z instrumentalistami. Na koncert obowiązują bilety, dostępne na stronie ebilet.pl.

Adres: Opera Leśna, scena LASY, Stanisława Moniuszki 12, Sopot. 

7 sierpnia

Brasswood Fest i marka odzieżowa Runo sadzą lasy

Brasswood Fest i marka odzieżowa Runo sadzą lasy Dla kolekcjonerów festiwalowych pamiątek, organizatorzy przygotowali wyjątkową kolekcję odzieżową. We współpracy z marką Runo Design powstały bluzy, tshirty i legginsy. Za zakup dowolnej rzeczy z edycji Brasswood, Runo posadzi 1 mkw lasu.

Wraz z ekipą z runo_design mam przyjemność ogłosić, że otwieramy zamówienia na specjalną edycję brasswoodfest-owych ciuchów dla miłośników lasów i zieleni. To będzie coś więcej niż odzież. Kupując bowiem każdy produkt z tej serii sadzicie 1m2 lasu! Na zawsze! Tak wspieramy Fundację Las na zawsze, by zostawić naszym dzieciom i wnukom możliwość spacerowania i rowerowania w tych cudnych i terapeutycznych oceanach zieleni i zapachów jakimi są lasy! Tworzymy to z wielką zajawką i radością łącząc pasję, muzykę i naturę! – dodaje organizator Festiwalu, L.U.C. Na stronie sklepu www.eluce.pl/sklep/ trwa przedsprzedaż.

O Festiwalu

Brasswood Fest już na stałe wpisał się wakacyjny kalendarz wydarzeń muzycznych, na których trzeba być. To jedyna impreza w Polsce, gdzie muzyka brassowa i elektroniczna nie tylko doskonale ze sobą brzmią, ale i świetnie się uzupełniają. Butikowy rozmiar festiwalu pozwala utrzymać klimat imprezy nastrojowej i komfortowej o chilloutowej nucie. Wyjątkowość imprezy dopełnia bliskość sopockiej plaży, klimatyczne aranżacje świetlne i leśne otoczenie.

Bilety:
- w cenie 122 zł, dla dzieci do lat 5 wejście jest bezpłatne, dzieciom w wieku 5-15 lat przysługuje 50% ulga.

- na koncert galowy L.U.C. & Rebel Babel Ensemble - 59 zł

- na sety DJ-skie z instrumentami - 29 zł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...